Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy van ez, hogy 4-5 éve nem...

Hogy van ez, hogy 4-5 éve nem kellett ennyire f@sni a vírusoktól, most meg a Covid után jön a majomhimlő, ezzel riogatják a népet?

Figyelt kérdés
Nem akarom elhinni, hogy most ezentúl 2-3 évente mindig jön majd valami és persze ezért a fogyasztói társadalom a felelős, nem az, akinek az a célja, hogy felére csökkentsük az emberiséget.
2022. máj. 23. 23:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
59%

Kik riogatnak? Én pl. a telex cikkében pont azt látom, hogy

"nincs ok a pánikra"

"Egyelőre nincs szó járványról, és ez a vírus amúgy is nehezebben terjed emberről emberre"

"Ez is úgy terjed, mint a Covid?

Nem igazán. [...] Ahhoz, hogy a majomhimlő emberről emberre terjedjen, általában hosszas, közeli érintkezésre van szükség."


Nem éppen a pánikkeltés kategória az én könyvemben...

[link]

2022. máj. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
61%

Felmelegedés van. Emiatt költöznek az állatok, amik eddig ember nem lakta részeken laktak (pl. denevérek, állítólag tele vannak olyan bacikkal és vírusokkal, amiket elkaphat tőlük az ember), és kiolvadnak olyan cuccok, aminek soha nem kellene.

Pánikot pedig néhány bolondon kívül senki sem akart kelteni.

2022. máj. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
2022. máj. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
35%

- ezért a fogyasztói társadalom a felelős, nem az, akinek az a célja, hogy felére csökkentsük az emberiséget -

Ne hagyd magad palira venni, nem a társadalom tehet minderről, hanem tényleg egy új világrendet próbálnak bevezetni.

Csak hát a Covidos náthácskától nem fostak be eléggé az emberek, így hát most ki kellett találni valami sókkal dúrvábbat.

De, amint mondtam, ne hagyd magad palira venni.

2022. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

A gond az, hogy sokkal több ember él a földön,

- a több ember többet találkozást jelent más fajokkal, így gyakorlatilag az emberre való átterjedés esélye nő

- egy fertőzött ember önmagában több embert tud megfertőzni

- több ember többet utazik és gyorsabban, így a fertőzést hamar távolabbi helyekre el tudják juttatni

- az árumozgásra ugyanez érvényes, bár nem is az áru magában a legnagyobb gond szerintem, inkább a velük utazó potyautas állatkák..


.

2022. máj. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%
pedig hidd el ez a jövő, 1984 orwelli világ kiépítéséhez kell a pánik hogy be lehessen vezetni jogkorlátozást.
2022. máj. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
73%
#6-os, oké oké, de azért illúzió lenne azt hinni, hogy kb 8 milliárd ember esetén az 1 emberre jutó erőforrás ugyanannyi lehet, mint 4,7 milliárd embernél (1984-ben kb ennyien voltunk a Földön), ráadásul az erőforrások birtoklása és irántuk való igény eloszlása se fedi egymást homogén módon, innen sajnos nem lesz más mód, mint a korlátozás és én ide veszem az áremelést is (bizonyos mértéken túl), hiába akarják ide venni a politikusok, de gyakorlatilag korlátozzák az emberek erőforráshoz hozzáférését az ár által..
2022. máj. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%

"hogy 4-5 éve nem kellett ennyire f@sni a vírusoktól"


Én meg azt mondom, hogy sokan egyrészt olyan memóriával rendelkeznek, mint az aranyhal, másrészt a nagy jólét elvette az eszüket.

Történelmi távlatból nézve az elmúlt 60-70 év kivételesnek mondható. Köszönhetően az oltásoknak és az általános nagyobb higiéniának számtalan régen emberek millióinak halálát okozó betegség gyakorlatilag eltűnt. A majomhimlő kapcsán sokan emlegetik a feketehimlőt, egy rokon vírust. Évezredeken át haltak bele vagy nyomorodtak meg tőle, főleg gyerekek. Aztán 1980-ra hivatalosan is felszámolták, ma már csak laborok fagyasztóiban van néhány minta.

De azért az elmúlt évtizedek sem voltak eseménytelenek. Volt SARS-1, volt H1N1, volt MERS, volt és van is madárinfulenza, ott volt az AIDS krízis.

Persze egyszerűbb úgy tenni, hogy a vírusokat tegnap találták ki, és billgéc, csipelés, laposföld a magyarázat mindenre.

2022. máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

#8-as egyébként igaz..

[link]

2022. máj. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
63%
#7 de azt tudod hogy az 1984 könyv 1948 ban írodott? 1.4 milliárd fő volt a lakosság. A többit nem értem amit írtál.
2022. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!