Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Érdemes a harmadik covid...

Érdemes a harmadik covid oltást kérni csak az utazás miatt?

Figyelt kérdés

Illetve nálam csak a második lenne, mert az egydózisos Janssen vakcinát kaptam, most lesz annak is egy éve ebben a hónapban. Ahova megyünk nyaralni, oda azonban kell vagy 72 óránál nem régebbu PCR vagy 3 oltás (illetve a 2-t is elfogadják, ha 270 napnál nem régebbi a máősodik dózis).


Gondolkodom, hogy oltassak vagy fizessek 20 ezret tesztért. A covidot 1 oltással sem kaptam el sem a páromtól (pedig csókolóztunk és eltöltöttünk egy egész hétvégét úgy, hogy ő már covidos volt és tüneteket is produkált), sem anyukámtól (akivel karácsonykor töltöttem el 1 hetet úgy, hogy ő is covidos volt). Biztos nem kaptam el, mert mindkét esetben mentem én is PCR-re és negatív lett. Tehát én ezek után immunrendszerileg nem tartanám indokoltnak a harmadik oltást, ugyanakkor ha pedig tesztet csináltatok, egyrészt a pénzt, másrést pedig mi van ha pozitív lenne... rizikós.



Mit gondoltok?



2022. jún. 15. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:
50%

Én ezért biztos nem venném fel a harmadik oltást.


Bár én nem is utaznék olyan helyre ahova ezek kellenek.

Hova utaztok?


De ha mindenképpen dönteni kell akkor a PCR mellett döntök.

De ha mégis a vakcina mellett döntenétek akkor a kínait javaslom mert az tulajdonképpen semmit nem ér és mellékhatásai sincsenek.

2022. jún. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Málta. En is inkább a teszt felé húzok
2022. jún. 15. 12:30
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
Inkább a tesztet csináltasd meg.
2022. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ket oltasom van, kovidos is voltam. Franciaorszagba es Olaszorszagba utaztam a tavasszal. Mindket helyen eleg lett volna az atesettseg igazolasa, de az ESZT-ben rogzitett gyorsteszt erre nem volt jo. 1 honappal az atesettsegem utan a haziorvos a 3. oltast javasolta.

En a tesztet valasztottam. Nekem 48 oras antigen is eleg volt, olcsobb is. Mindketto helyre kellett a beutazashoz, de sehol nem kertek: sem itthon a repteren, sem kint. (Bar voltak olyan repulok, amikre csak a papirral lehetett felszallni)

2022. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem az utazás miatt kell(ene) beoltatnod magad 3 dózissal. A leírásodból masszív oltásellenes, járványpárti attitűd tükröződik, ahogy az eddigi hozzászólásokból is, de a biztos lepontozást is vállalva leírom, hogy szerintem oltasd be magad.
2022. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
ha megér egy nyaralás annyit hogy akár meg is halhatsz? megéri?
2022. jún. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezeket itthagyom, utána tudsz válaszolni te is a kérdésre.


Orbán Viktor, Fit for 55:


[link]


Európai parlament:


[link]


Vuhani virológiai labor, ami Amerika és Fauci kezében van.


[link]


[link]


[link]


Hol cseszték el...


[link]


Új világrend nemzetközi konferencia 2015:

(A vége felé érdekes igazán)


[link]


Monopoly dokufilm:


[link]


Új norma dokufilm:


[link]


JP

[link]


...


[link]


Viktor, Schwab, Harari...


[link]

2022. jún. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!