Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek érdekli az oltotta...

Szerintetek érdekli az oltottakat, hogy milyen hatásai vannak-lesznek a kísérleti vakcinának?

Figyelt kérdés

Hivatalosan 6 192 374+ fő a második, 3 862 446+ fő a harmadik oltást is megkapta. De senki sem tudja, mit okoz. Oltottként figyeled a híreket, tájékozódsz, beszélsz EÜ dolgozókkal, próbálsz bármilyen infót szerezni az oltásokkal kapcsolatban? Vagy itt a nyár, lehet strandolni, mozizni, ez a lényeg?

Nagyon sok embert beoltottak, és már csak az orosz háború, meg a forint a lényeg a médiában. Pedig milliók egészségéről van szó. Gyerekekéről is. Mi lesz az oltottakkal, ha mégsem tökéletes a vakcina?



2022. júl. 8. 23:17
A kérdező szavazást indított:
Oltottként nem aggódom
Oltottként aggódom, reménykedem, hogy minden rendben lesz
Oltatlanként bízom benne, hogy nem lesz bajuk
Oltatlanként tartok tőle, hogy a vakcina sok embernél okozhat komoly gondot
21 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%

A legtöbb, aki bármilyen indokból is oltatott, nem igazán érdekli, főleg nem utólag.

Sokaknál látszólag vagy még nem jelentkezett semmi mellékhatás, így ők bele is nyugodtak. Később meg ha fog, nem ennek fogják tulajdonítani vélhetően.

Persze sokaknak tényleg nem is volt, van, lesz baja az oltástól de ez orosz rulett.


Egyébként megérteném ezt az egész oltakozást a covid esetében, ha tényleg annyira "durva" lenne a vírus ÉS használnának ezek a vakcinák. De sajnos nem használnak (főleg úgy nem, hogy egy 20. variáns ellen oltanak az elsőre kifejlesztett vakcinákkal, ami már az eredeti variánsra sem igazán volt hatásos). A vírus mostmár viszonylag szelídült, állítólag a delta volt a legvészesebb eddig, de a franc sem tudja már.


Én remélem, hogy ennél több problémát már nem fognak okozni ezek a vakcinák. Sajnos én is ismerek több embert is, akinél voltak gondok, bár szerencsére nem halálos vagy eddig nem súlyosnak tűnőek. Egy részük szerencsés volt és pár hónap után nagyjából stabilizálódott a dolog (legalább is úgy tűnik).

2022. júl. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Izrael az egyik leginkább átoltott ország, és már a hatodik hullámot nyögik. A vakcina nem használt, be kell látni. Pedig a rendőrséget is az oltatlanokra akarták uszítani az osztrákoknál.
2022. júl. 8. 23:36
 3/30 anonim ***** válasza:
28%

Beoltottak, ahogy az egész családot. Mindenki él és virul. Nem értem miért kéne még ezen pörögnöm.


Amúgy nem nagyon hallottam olyan jellegű megbetegedésekről, amik oltottaknál nagyobb eséllyel jelentkeznek, mint oltatlanoknál.

2022. júl. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Azért ez nem egy 100%ban letesztelt szer, és az orvostársadalom kettéoszlott Kanadától Ausztráliáig. Van miért aggódni szerintem.

Az úgynevezett konteós társadalom jelentős részét is doktorok adják, akiknek az állam adta a doktori címet, és ők is a pandémiáig rendeltek, aztán szembe fordultak a rendszerrel. Ez azért nyugtalanító.

2022. júl. 8. 23:50
 5/30 anonim ***** válasza:
54%

Oltott vagyok és eü dolgozó. Ha nem bíznék a vakcinában, a saját munkámat köpném le. Teszem hozzá, ez nem is annyira bizalom kérdése, aki érti és tudja a vakcináció mechanizmusát, az nem aggódik, mert tudja, hogy nincs olyan forgatókönyv, amivel direkt ártani lehetett. A fejemet fogom, mikor a röntgenben dolgozó, amúgy alig érettségizett Jucikák okoskodnak, hogy mennyi rákos lett hirtelen, hát persze, aranyoskámnak nincs honnan tudnia, hogy a rák kialakulásának és az immunizáció folyamatának teljesen más a jelátviteli útvonala, nincs közös keresztmetszete sem, nyilván sok lett most a rákos, mivel 2 évig még a szűrések is elmaradtak, kezelések is csak a legszükségesebbek voltak megtartva. Csak ehhez megint kellene egy józan paraszti ész, ami ezeknek az embereknek nincs meg. Lassan az is eü dolgozónak mondja magát, aki a budit pucolja, és kompetens személynek hiszi magát.

Egyébként kérdező, anno a himlő elleni oltás is így indult. Komolyan azt hiszed, hogy sok évtized alatt fejlesztették ki? Ugyan kérlek. Átoltották az egész világot és a himlő el is tűnt a Földről. Nem tudom, hány éves vagy, de jó eséllyel te már nem is kaptál ellene oltást, mert már nem volt rá szükség. Persze a himlô nem covid, utóbbinál az oltás lényege nem a betegség eltűntetése, hanem hogy minél könnyebben vészelje át az ember a megbetegedést, mert már az immunrendszer fel van készülve. Csak azért írtam le példaként a himlőt, hogy lásd, ha anno is ennyit nyávogtak volna az emberek, most nem a covid miatt kellene aggódni. Ugyanígy leírhatnám azt is, hogy hány kötelező védőoltás van, amit még a nevén sem tudsz megnevezni, azokról is mit tudsz? Semmit, fogalmad sincs, hogy mennyi kutató munka van mögötte, egyáltalán hogyan hat, mègsem panaszkodsz, hogy hogy merészelik az 1 napos újszülöttnek beadni a BCG—t.

2022. júl. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
44%

"Oltott vagyok és eü dolgozó. Ha nem bíznék a vakcinában, a saját munkámat köpném le."

Pedig sokan felmondtak és nem adatták be maguknak, nem véletlen. :)



"Teszem hozzá, ez nem is annyira bizalom kérdése"


De, ez pontosan bizalom kérdése. Az átlagembert az fogja meggyőzni, ha valaki "beeteti" vagy látja, hogy működik valami/azt mondják neki, hogy működik (sokaknak ennyi is elég), akkor előbb-utóbb a legtöbb elhiszi. Van, akinek annyi sem kell, mert önként szeret kipróbálni ilyen f*szságokat, örömmel tartja karját mindenféle, akár teszteletlen vakcinának is.



"..aki érti és tudja a vakcináció mechanizmusát, az nem aggódik, mert tudja, hogy nincs olyan forgatókönyv, amivel direkt ártani lehetett"

Direktbe is lehet ártani, persze ahhoz azért nagyon összhangoltnak kell lenni világszinten, ez inkább egyelőre a konteó része a témának.

Viszont nem direkt "módon" minden oltásnak, gyógyszernek ott van a pakliban az, hogy az egyénnél BÁRMILYEN reakciót ki tud váltani (aka mellékhatás). Nyilván minél több esetszám van, annál gyanúsabb azért, hogy valami nagyon nem oké.



Himlő: "Átoltották az egész világot és a himlő el is tűnt a Földről."


Ad 1: Nem tűnt el. Azért ezzel eü. dolgozóként tisztában kellene lenned, bármikor felütheti fejét.

Ad 2: Valóban egy időre megszűnt de a covid vakcinák hatásossága azért is erősen kétséges, mert 2.5 éve lassan megy ez a hype hiszti miatta, persze mindig lesz, aki felül erre a vonatra, de egyértelműen látszódott már az első év után, hogy vakcina ide, vakcina oda, ez itt fog velünk maradni. Csak az nem látta és ismerte be, aki nem akarta.

Ad 3: Ha hatásosak lettek volna a vakcinák, akkor többször oltottak nem ekkora számmal betegednek meg közép,-súlyosan vagy akár halnak is bele a vírusba. Már persze ha a vírus volt minden esetben a hibás...mert én inkább a szakszerűtlen és sokszor nem időben megkapott ellátásnak tulajdonítanám a halálesetek egy részét. És ezt úgy világszinten, nem csak hazai viszonylatban. De ezt mindenki döntse el saját maga.


Egyébként meg tök felesleges más, 20-50-80 éve működő(nek tűnő) oltásokkal hasonlítgatni a covid vakcinákat. Ezeknél a hatásosságot lehetett mérni, abból megbuktak.

2022. júl. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
67%

Ok, akkor másként fogalmazok, nem tűnt el, hanem jelenleg nincs ismert eset. Így jobb?

2. Az, hogy a félhülye Jucika felmondott, semmit nem jelent. Majd ha orvosok adják vissza a diplomáikat, akkor lehet gondolkodni. De mint írtam, eü dolgozó bárki lehet. Nálunk is van több olyan kollegina, aki, mint egy betanított gyári munkás végzi a dolgát, de már az asszisztensi vizsgáját sem tudja lerakni, mert annyira butuska. Véleménye persze attól van.

3. Igen, aminek van hatása, annak van mellékhatása is. A vakcináció lényege nem az egyénre korlátozódik, hanem a többségi társadalomra. Ha több szövődménnyel lehetne számolni, mint amit a betegség okoz, akkor nem lehetne hatékonyságról beszélni. Persze, le lehet hivatkozni a diabéteszes Marika nénit, akinek problémái lettek, vélhetően (és valahogy mégsem bizonyíthatóan) az oltástól, de ennyi erővel én is lehivatkozom Hajnalkát, akinek baja lett a lidocaintól, tehát ne adjunk senkinek sem lidocaint, mert ugyan a többségnek semmi baja nincs tőle, de vannak páran, akik allergiásak rá, ami tipikusan egy allergiás reakció következményeként derül ki.

4. A harmadik pontodnál várom a reprezentatív statisztikát, miszerint akkor nincs szignifikáns különbség oltott és oltatlan megbetegedett egyéneknél felmerülő súlyos szövődmények esetszámai között. Gondolom szakmai oldalon olvastad ezt, nem a helyi zöldségesnél beszéltétek az eladóval.

5. Persze hogy megosztott az orvostársadalom. Míg nekem külön tantárgy volt az immunológia és molekuláris biológia, addig a 60-as, még praktizáló anyósom annyit tanult ezekről, ami ma a középszintű biológia érettségire követelmény. Tudok olyan háziorvosról, aki a megmaradt vakcinával kezet mos, mert hogy akkor a kezén lévő bőr ellenállóbb lesz, szintúgy idősebb már. Nem nehéz megosztani úgy az orvostársadalmat, hogy ha az idősebbek témával kapcsolatos tudása nem sokkal több az átlag középiskolásénál, ráadásul ők vannak többségben. Amúgy is kicsit tudathasadtnak érzem ezt a kérdéskört, mert egyik pillanatban lehivatkozzuk az orvosokat, a következőben meg ne higgyünk nekik - attól függően, hogy mi magunk mit szeretnénk hallani. Nekem nem volt választásom, hogy beadatom-e, ha nem akarom kidobni a kukába a diplomámat, akkor beadatom. A felmondottak döntő többsége olyan dolgozó, aki nem tanult ezért a végzettségért 6+5 évet, vagy esetemben 5+3-mat, ők az 1-2 éves papírjaikat cserélték le Aldi kasszázásra, de mint írtam, sokaknak még ennyi sem volt. Könnyű úgy sértődötten felállni és demonstratíve felmondani, ha ez semmi áldozattal nem jár végeredményben.

2022. júl. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
72%
Amúgy sem értem, hogy mi a kérdés lényege. Aki nem oltakozott, akkor annak úgy sincs félnivalója, annak miért nem mindegy, hogy a többivel mi lesz? Vagy őszintén ennyire aggódtok az egészségünkért?
2022. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

Csak azért írtam le példaként a himlőt, hogy lásd, ha anno is ennyit nyávogtak volna az emberek, most nem a covid miatt kellene aggódni.

- de nem az átlagemberek nyávognak, hanem doktorok, egyetemi professzorok, és a média elhallgattatta őket szerte a világban. Igazából nem vitázni akarok, az elmúlt 2 év azzal telt, csak szerintem a kérdésemnek van létjogosultsága.


Vagy őszintén ennyire aggódtok az egészségünkért?

- részemről igen, mivel egy ország vagyunk, meg alapvetően a gyerekekért is

2022. júl. 9. 09:53
 10/30 anonim ***** válasza:
71%

"Vagy őszintén ennyire aggódtok az egészségünkért?"


Mivel mindenkinek van olyan ismerőse, aki kényszerrel oltakozott (mindegy milyen indokkal), így igen, valahol van aggodalom egy-egy szeretett rokon, ismerős, barát stb. elvesztése miatt.


Egyébként meg van taktikai "diploma kukába dobása". Elmész más helyre dolgozni, ahol nem kérik az oltást, aztán majd visszatérsz az eü-be, ha nem lesz ekkora hype körülötte és remélhetőleg megszűnik/felfüggesztik a kötelező oltakozást (eü-ben | Bár ha ez a kötelező h*lyeség nem szűnik meg itthon illetve külföldön, és úgy néz ki, hogy nem, akkor szívás).


Szóval megoldható. Más munka is ugyanúgy elvégezendő, mint a tiéd vagy az enyém vagy akárkié. Nyilván kell az eü-s dolgozó, mert így is nagy hiány van, de én biztosan nem kockáztatnám az egészségem kétes hatásosságú oltásokkal, ha eü-ben dolgoznék (mielőtt írnád, nemrég voltam covid-os, párom eü-ben dolgozik - nem takarító, megfelelő eü végzettsége van - és tőlem kapta el 2+ év után - engem oltatlanként nem nagyon viselt meg, őt 3x pfizerrel jóval jobban - szerencsére nem lett kórház belőle -, mindamellett, hogy az oltás után lettek is problémái).


De az, hogy ki és mit kockáztat, már egyén döntése megint.

2022. júl. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!