Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kézfertőtlenítő ilyenkor...

Kézfertőtlenítő ilyenkor mennyire használ, mennyit ér?

Figyelt kérdés
Három napot voltunk egy kempingben, ahol elég retkes volt a wc, az egyik wc-ajtón kívülről volt egy rákent barna csík, gondolom kaka. Én csak a piszoárt használtam, de volt egy bejárati ajtaja az egésznek, és ott muszáj voltam kint is, bent is megfogni a kilincset. Szappan nem volt, tekerős csapot meg nem akartam fogdosni, úgyhogy inkább kézfertőtlenítővel alaposan átdörzsöltem a kezem. Később azzal ettem hamburgert, lángost, sültkrumplit, és félek, mennyit ér ilyenkor a kézfertőtlenítő a bacik ellen? Fertőtlenít rendesen, miután a kilincset megfogtam? Mi a legrosszabb, amit be lehet nyelni?
2022. júl. 10. 11:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre való. Ne parázz.
2022. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Így nem sokat ér, a kézmosást nem helyettesíti. Elég undi ilyen kézzel enni.
2022. júl. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak pillanatnyi megoldás abban az esetben,ha nem tudsz szappannal kezet mosni.
2022. júl. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
88%
A baktériumok ellen jó, bizonyos vírusok ellen is, de a konkrét szennyeződéseket azért nem távolítja el a kezedről. Nem tudom, mi a legrosszabb, de pl. vérhast simán el lehet kapni. Jó lett volna legalább ásványvízzel kezet mosni, vagy valahol csak lehetett vízhez jutni, azért nem hiszem, hogy egyáltalán nem megoldható a legközelebbi étkezésig sehogy. A kézfertőtlenítő adalékanyagait sem éppen egészséges megenni...
2022. júl. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Ilyenkor kell palackos ásványvízzel kezet mosni.
2022. júl. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A vérhas lappangási ideje egy hét is lehet, akkor most addig izgulhatok :(
2022. júl. 10. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!