Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Azok, akik azt állítják, hogy...

Azok, akik azt állítják, hogy semmilyen lázat nem szükséges csillapítani 41-42 fok alatt, azok bolondok vagy rosszindulatúak?

Figyelt kérdés

Egyre több embertől hallom ezt, szinte trend lett. Szerintem rohadt nagy felelőtlenség, mivel súlyos betegségre utal, ha 39 fok fölé megy a láz, és mindenképp le kell vinni és haladéktalanul orvoshoz menni. Régen is belehaltak minden kva betegségbe, mert nem voltak gyógyszerek. 40 fok felett kicsapódnak a fehérjék, mivel nem olyan hőre vannak tervezve és akkor annyi a vesének. Amikor kicsiként lázasak voltunk, anyukám sírva virrasztott, és hűtőfürdőzött, szóval amikor jönnek ezekkel az újkeletű téveszmékkel, az nekem olyan érzés, mintha az édesanyámat és a régi gyerekorvosomat (nagyon szerettem) hülyéznék le. Nem véletlen, hogy a mentő is kijön ilyen esetekben.

Mi érdeke van bárkinek abban, hogy ilyet terjesszen? Még pénzt sem lehet belőle csinálni! Max. a temetkezési vállalkozónak. Vagy a neurológusnak, akihez majd járkálni kell, miután a lázgörcstől tönkrement az élete az embernek és mindenféle kognitív zavara, epilepsziája lett. De M.o.-n ez se magyarázat, mivel mindenki a tb-t fizeti, szóval nem köteles vagyonokért magánba menni.

Akkor mi a magyarázat? Hogy képzelnék emberek azt, hogy 39 fok feletti lázra nem szednek be semmit és a gyerekükkel is megcsinálják ezt?



2022. aug. 14. 16:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
17%
Ugyanezek a válaszolók egyébként minden szirszarra nyomják magukba a tablettákat, csak nézzünk körül a többi kérdés között, orrspray függő, alkoholista, nyugtatót szed, antibiotikumot írat a barátjával, gigadózisú vitaminokat szednek, szteroidokat, stb. Csak itt hirtelen megszentültek, mert a tudomány, ami 30-40 éve a mostaninak az ellenkezőjét állította, most hirtelen sokkal okosabb lett és már mást javasol.
2022. aug. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11%
Lehet hülyézni szegény kérdezőt, de a majdnem 40 fokos lázat kell csillapítani, nem egyetlen egyszer gyógyszert adni, aztán lesz ami lesz... ilyen esetben újból kéne adni neki időnként, hűtő fürdő sem rossz, anno mama vizes törölközőt csavart ránk.
2022. aug. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy mi az előírás, de én m ár 37.5-nél is olyan cefetül érzem magam, hogy azt is csillapítom. :D
2022. aug. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
74%
13, az a protokoll, hogy nem csillapítunk lázat, addig amíg nem szar a közérzet ;)
2022. aug. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!