Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ebből herpesz lesz? Hogy...

Ebből herpesz lesz? Hogy tudnám elkerülni?

Figyelt kérdés

Van egy kis duzzanat, csomószerűség, pont mint egy kezdeti pattanás az ajkam felett közvetlenül.

Picit piros, ha megnyomom benne egy keményebb "csomó" picit fáj ha megérintem, de nem nagyon.


Ebből egy csúnya seb lesz néhány napon belül? Vagy mi lehet ez?


Volt már ajak herpeszem, de kb 2 éve. Egy pici kenőcs/krém amit vettem rá a patikában, de semmit nem használt. 1-2 hét múlva gyógyult meg.


2022. aug. 24. 15:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
10: IGEN!
2022. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Tegnapelőtt írtam ki a kérdést, előtte nap alakult ki.

Tegnap reggel vettem rá krémet, 2 óránként szorgalmasan kennem, és ugyanolyan mint amikor kezdődött 3 napja reggel, semmit sem változott!


Nem herpesz?

2022. aug. 26. 14:33
 13/17 anonim ***** válasza:

Zovirax betegtájékoztatóból:

"- Ezt a területet naponta 5 alkalommal - kb. 4 óránként az éjszaka kihagyásával- kenje be. Ha kifelejtett egy kezelést, azonnal pótolja, amint eszébe jutott, aztán az előírt módon folytassa.

- A kezelést 4 napig folytassa. Ha ez idő alatt nem teljes a gyógyulás, a kezelés legfeljebb 10 napig folytatható. Amennyiben 10 nap alatt nem sikerült a teljes gyógyulást elérni, vagy ha az ajakherpesz súlyosbodott, orvoshoz kell fordulni."

2022. aug. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

A patikus mondta, hogy kétóránként kenjem vékonyan, és 3 nap után kezd gyógyulni.


De nálam nem rosszabbodott, semmi nem történt. Ki sem pirosodott. Egy az egyben ugyanolyan, mint mikor először észrevettem.

2022. aug. 26. 15:05
 15/17 anonim ***** válasza:
Akkor folytasd a kezelést ugyanígy. Ha 10 nap után sincs változás vagy rosszabbodik, akkor orvoshoz kell menni.
2022. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 NTBS ***** válasza:
Zovirax kenőcs.
2022. aug. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

A Zovirax kenőcsöt abba hagytam, nem tudtam megállni, kinyomtam, fehér genny jött ki, de a csomó megmaradt, és néha újra megtelik a seb.

Azóta pattanásleszárítóval ápolom naponta 2x.


Sokkal jobb!

2022. aug. 27. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!