Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Multivitamin tabletták egészsé...

Multivitamin tabletták egészségesek ha az előirt mennyiséget szedi az ember?

Figyelt kérdés
azt vettem észre hogy edzek,mozgok eszek gyümölcsöket,zöldségeket,nem iszok alkoholt nem dohányzóm egészséges vagyok,de nem vagyok annyira toppon. Szedjek multivitamint? Attól jobban toppon lennék?Egészséges ilyeneket szedni?

2022. szept. 6. 12:00
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Mi az, hogy egészséges, definiálnád?
2022. szept. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
A multivitamin egy mesterségesen generált, fogyasztói társadalomra rásózott kamu. Kb mint a fogyasztó tabletták. Nem csak értelmetlen és drága, de teljesen fölöslegesen terheli a szervezetet, esetenként meg kimondottan árt.
2022. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a c vitamin is felesleges? Magnézium is felesleges?
2022. szept. 6. 13:25
 4/6 A kérdező kommentje:
ha edzek sportolok akkor se szedjek semmilyen vitamint nyomelemt?
2022. szept. 6. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Akkor káros a vitamin bevitel ha esztelenül szeded. Nekem pl nem szükséges ,mert változatosan táplálkozom. De vannak olyanok akik nem tudják ezt megtenni, nekik ajánlott a változatos vitamin fogyasztás. Az se mindegy hogyan szeded ezeket a vitaminokat. Van ami mellé zsírt kell enni, olajat , vizet. Az se mindegy milyen munkát végez az illető. Szóval ha leülsz és végig gondolod milyen az életed mit csinálsz és utána olvasol a dolgoknak el tudod dönteni miből kellene még szedned.

Az ,hogy edzés után nem vagy a toppon az nem jelenti azt hogy még több vitamint kellene szedned. Lehet nagyon leterhelted magad és pl kortizol hiányod van , vagy keveset eszel mellé. A te helyzetedben inkább egy dietetikust ajánlanék neked aki megvizsgálja a napi tevékenységedet és a mellé bevitt ételek minőséget mennyiséget. Levon egy következtetést és tanácsot ad neked.

2022. szept. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor van rá szükséged, ha vitaminhiányod van, és csak azokra a vitaminokra, nyomelemekre stb., amiből hiányod van. De ha nincs hiányod és szeded (a javasolt mennyiségben), és a készítmény tényleg azt tartalmazza, ami rá van írva (nem igazán ellenőrzik), akkor nem lesz bajod tőle. Én megpróbálnám a helyedben, hátha. Ha nem segít 3 hét alatt mondjuk, akkor kérnék egy laborbeutalót a háziorvostól, elmondva a problémámat. Ott kiderülhet, miből van hiányod. Nekem például simán D vitamin hiányom volt a nyár kellős közepén, azóta egész évben szedem a D vitamint.
2022. szept. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!