Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kullancs csípés után a nálam...

Kullancs csípés után a nálam jelentkező tünetek utalhatnak nagy bajra?

Figyelt kérdés
3 napja eltávolítottak belőlem egy kullancsot. Nem tudom mennyi ideje lehetett bennem,de amíg bennem volt fogfájás és fülfájás jelentkezett napokig. Amikor eltávolították,utána a fogfájás elmúlt. Tegnap bedagadt a mandulám és náthás lettem annyira,hogy elment a szaglásom és az ízlésem teljesen. A csípés helye még látszik,úgy néz ki mint egy szúnyogcsípés amit mintha kikapartak volna. Amikor megtaláltam ezt a szemetet a lábamban,körülötte piros kör alak volt,de amikor kiszedték,eltűnt. Én nem szoktam beteg lenni,tavaly egész télen nem voltam beteg.

2022. okt. 9. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Én elmennék egy laborra, akár magánban, de szerintem ha ezt a háziorvosodnak elmondod, fog írni államiban laborpapírt.

A beutalón kért megfelelő paraméterek laborértékeiből sok minden kiderül (ha gyulladás van, az is).

2022. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosodat keresd fel minél előbb, mert a kullancsok számtalan olyan kórt terjesztenek, amik csak hosszabb-rövidebb lappangási időt követően mutatják meg magukat.
2022. okt. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem.
2022. okt. 9. 11:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Ne várjak a vérvétellel még? Mert valahol azt olvastam,hogy a korai antibiotikum kezeléssel csak elhúzódhat a lappangási idő.
2022. okt. 9. 11:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha Lyme-kór, akkor semmit nem ér az a vérvételes teszt, ahova a háziorvos el tud küldeni. Komolyabbra sem érdemes elmenni ilyen hamar, mert még nincs annyi ellenanyag benned, ha fertőzött is vagy. Ilyen esetben a helyét kell figyelni és ha kijön a folt, akkor kell orvoshoz elmenni. A legpontosabb a Dualdur teszt, ahol megszámolják a baktériumokat a véredben, ez a legpontosabb most.

Persze mást is terjesztenek sajnos a kullancsok, vannak olyanok amik rövid távon sokkal veszélyesebbek. A Lyme az hosszú távon tesz tönkre.

Jelenleg lehet csak simán covidos vagy, vagy valami vírust elkaptál pont, a szag és ízlésvesztés erre utal.

2022. okt. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!