Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki HIV pozitív, azoknál a...

Aki HIV pozitív, azoknál a láz minden esetben jelentkezik, vagy egy sima torokgyulladás is lehet a HIV fertőzés első jele?

Figyelt kérdés

2022. nov. 2. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Aki HIV pozitív, azoknál a láz minden esetben jelentkezik,"

Nem. Olyan nincs, hogy "a láz minden esetben jelentkezik". Mindig van olyan, akinél nem. Van aki lázas, és van aki nem.


"vagy egy sima torokgyulladás is lehet a HIV fertőzés első jele"

Nyilván lehet egy torokgyulladás a HIV első jele, de ez soha nem derül ki, mert ha valakinek fáj a torka, nem küldik rögtön HIV tesztre.


A kérdés két fele között semmi összefüggés nincs.

2022. nov. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazából azért kérdeztem mert volt egy kockázatos együtt létem 1,5 hete és aggódok hogy nem e amiatt.

De remélem hogy ez csak szerencsétlen egybe esés.

Főleg ősszel elő fordul a torokgyulladas, ebben bízok.

De elvileg a HIV re viszonylag kicsi az esély meg ha nem is használtunk óvszert és tegyük fel hogy ő HIV pozitív volt.

2022. nov. 2. 21:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Általában láz van igen, magas láz az akut szakaszban 2-3 hét után. És ehhez párosul a többi influenzaszerű tünet, pl a torokfájás.
2022. nov. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Én is ebben bíztam mert akár hol néztem mindenhol a láz volt előre írva, volt pl ahol a torokfájás nem is volt írva. Meg esetleg a nyirokcsomo duzzanatot írták de azt se mindenütt (bár én azt lehet fel se ismerném).

2022. nov. 2. 22:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha volt ilyen eseted, akkor majd menj el szűrésre, vannak ingyenes, anonim helyek, csak várd ki az ablak periódust. :)
2022. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Rokaone ***** válasza:
Javaslom menjél orvoshoz!
2022. nov. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 creativus ***** válasza:

Talán jó mindenkinek tudni, illetve a feledésbe tartó tudást feleleveníteni, hogy a HIV egy különleges betegség. Az egy külön téma, hogy maga a fertőzés okoz-e tünetet. A fertőzés hatása azonban az, hogy megsérül az immunrendszer, azaz elégtelenül, vagy egyáltalán nem működik.


Ez azonban csak akkor derül ki, ha kapunk egy olyan más fertőzést, amelyben az immunrendszer általában leküzdi a kórt. Ilyenek a vírusos fertőzések. Ha normális esetben ez sikeres, akkor a betegség elmúlik. HIV esetén azonban tartósan megmarad a kór. Ha nem kapunk egyéb fertőzést, akkor akár évekig HIV fertőzöttek lehetünk (és át is adhatjuk) mindenféle tünetek nélkül. Mondjuk kipróbálható lenne - de ez horror -, hogy megfertőzzük magunkat egy náthával, és elmúlik-e 1-2 héten belül, ezzel tesztelvén HIV fertőzöttségünket.

Ugyanakkor vannak olyan vírusok is, amelyeknél a küzdelem elhúzódik (ez történik a COVID esetén is), sőt olyan súlyos tüneteket produkál, hogy az immunrendszernek nincs ideje a leküzdésre. Tehát nem mindig jelez az, hogy krónikussá válik a betegség.


Végső soron csak egyetlen - mások által is javasolt - megoldás ad tisztánlátást, mégpedig egy HIV teszt, abban az esetben ha gyanú merülne fel.

2022. nov. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Életre szóló lecke, hogy miért védekezzünk, ha vadidegennel szexelünk!
2022. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom742 ***** válasza:
0%

Nekem csak egy kérdésem lenne.

Mikor bizonyították be, és ha igen, akkor ki, hogy az a bizonyos HIV egyáltalán létezik?

Ez egy nagyon fontos kérdés, javaslom a kérdező ennek járjon utána, kutasson, hogy talál-e megkérdőjelezhetetlen bizonyítékot erre.

2022. nov. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg majd inkább egy tesztelésre menjen el, mint a dark web fake news világába.
2022. nov. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!