Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit lehet tenni ez ellen a...

Mit lehet tenni ez ellen a nátha ellen?

Figyelt kérdés
Már három hete szenvedek ettől a fertőzéstől. Azt hittem Covid, de nem az. Csináltam tesztet, nem covid. Hányingerem van, legyengült és enni is alig tudok miatta. Hogy irthatnám ki magamból? Segítsetek már.
2022. nov. 5. 10:46
 1/7 A kérdező kommentje:
Nem nátha, infulenza.
2022. nov. 5. 10:47
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez nem influenza.


Az influenza hirtelen tör rá az emberre (akár 2 óra alatt drasztikus rosszullét következhet be), teljesen ledönt a lábadról, még ülni sem vagy képes mert szédülsz, ráz a hideg, magas lázzal jár és végtagfájdalommal. Viszont (ha nem szövődményes) akkor 2 nap alatt kialussza az ember és ennyi volt az influenza.


Már rég fel kellett volna keresned az orvost, mert lehet hogy ez Covid volt ami már elmúlt, de szövődményes lett.


Nem kell rögtön rohanni az orvoshoz ha valaki nem érzi jól magát, de ha 5-7 nap után sem javul az ember és esetleg 1 doboz Strepsils meg Neo Citran meg ki tudja mi után sem jobb a közérzeted, akkor el kell menni orvoshoz.


Miért vártál eddig 3 hetet? A vírusfertőzés alapjában véve gyógyszerrel nem kezelhető, csak tünetenyhítés jöhet szóba és magától elmúlik pár nap, maximum 1 hét után. Ha nem múlt el, akkor nyilvánvaló hogy más probléma van, lehet hogy van egy bakteriális felülfertőződésed, ami antibiotikum nélkül NEM fog elmúlni.

2022. nov. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A kezelőorvosomat nem érdekli semmi és senki. Ezért nem keresem fel.
2022. nov. 5. 10:58
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2022. nov. 5. 11:06
 5/7 anonim ***** válasza:

3


Olyan nincs. Ha érdekli ha nem, ezzel kell kezdeni valamit. Kicsit állj már ki magadért!

2022. nov. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Magán orvos, nem állami. A nővér megkérdezi hogy Mi kell?! És megmondom neki hogy ha fáj a torkom például akkor antibiotikum kell. Évek óta nem láttam a doktornőt, nem enged be hozzá a nővér. Így működik. Amióta pedig kitört a Kovid azóta csak telefonon keresztül szoktam kommunikálni a nővérrel.
2022. nov. 5. 12:52
 7/7 A kérdező kommentje:
A doktornőhöz csak akkor engednek be ha már nagyon muszáj.
2022. nov. 5. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!