Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Aki mostanában kapta el a...

Aki mostanában kapta el a covidot mennyi idő volt míg meggyógyult?

Figyelt kérdés

Kapott rá valamit, mik voltak a tünetek?

Pénteken nagyon elkezdett fájni a derekam majd szombat estére 39 feletti láz, fáradtság, izomfájdalom, hidegrázás, vasárnap is ugyanez. Vasárnap este csinált egy mentős ismerősünk tesztet és pozitív lett. Hétfő óta nincs lázam, de nagyon gyenge vagyok. Köhögök, fáj a torkom és ma már szagokat meg ízeket se érzek. Jelenleg nem dolgozok szóval itthon pihenek, de kezdek bepánikolni, hogy nehogy hétvégére rosszul legyek. Vagy ha eddig nem volt baj már nem is lesz?



#Covid, koronavirus,
2022. nov. 10. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy napig volt magas lázam,nagyon gyenge voltam,alig bírtam felkelni és fenn lenni,utána még 2-3 napig influenzaszerű tüneteim voltak és pár napig nem éreztem a szagokat.
2022. nov. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Átvészeltem otthon,nem hívtam se a mentőt,se a háziorvosomat,nem szedtem semmit,csak hideg borogatást,C és D vitamint.
2022. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és kifelejtettem a tünetek közül a piros kiütéseket a lábfejemen,mindkettőn.
2022. nov. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Már kifele jössz belőle.

Nekem 4 nap lázam volt (az volt a húzós) és utána kb 2 nap alatt nagyrészt elmúlt.

2022. nov. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Torokfájással kezdődött, ami ráment a számra, majd két napig az étel gondolatától is rosszul voltam (mindegy, azért ettem normálisan, csak pépeset).

Első nap hőemelkedés, és fáradtság.

Harmadik naptól tüsszögtem, meg köhögtem, de ennyivel megúsztam szerencsére.


Poszt covidként megmaradt a hülye fáradtság, mostanság 1-2 km séta is nehezen megy, pedig azelőtt 4-5 km min. volt a napi adag.

Nem baj, majd alakul.

2022. nov. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Engem ez, hogy semmi ízt nem érzek már teljesen kikészit, enni sincs így kedvem.
2022. nov. 12. 15:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp egyél!! Amikor elkaptuk a férjemmel a covidot akkor a háziorvosunkat felhívtam (egy áldott jó ember és szakember is egyben) az ég világon semmi pirulát nem írt fel, csak azt mondta, hogy sok-sok folyadék, C-vitamin, D-vitamin, lázcsillapító meg ha száraz köhögésünk van akkor Ambroxol (nagyon szépen felhozott mindent ami le volt tapadva pár nap alatt)

és amit a legfontosabbnak említett az a BANÁN. Rengeteg benne a kalória és a hasznos vitamin. Ha mást nem is, napi 2-3 banánt eszegess meg. Én 2 hétig covid után alig tudtam felkelni mert annyira szédültem/gyenge voltam, aztán amikor elkezdtem enni akkor fokozatosan egyre nagyobb lett a teljesítőképességem.

2022. nov. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem 14 napig tartotta közepe felétől nem éreztem ízeket, szagokat kB. 6 napig. Nagyon rossz volt. Jobbulást!
2022. nov. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tompábban még de már érzek ízeket, szagokat viszont még mindig köhögök. November 5-én lázasodtam be, akkor kezdődött,jól elhúzódik nálam.
2022. nov. 19. 09:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!