Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem hatottak a vitaminok?

Miért nem hatottak a vitaminok?

Figyelt kérdés

Tavaly hónapokig szedtem C, D, B vitamint és Magnéziumot, illetve elfogyott 2 üveg béres csepp. Ennek ellenére, majdnem minden hónapban beteg voltam, szeptembertől májusig összesen 6x.

Nyáron nem szedtem semmit és azóta nem voltam beteg, így nem is tervezem elkezdeni, de érdekesnek találom, hogy most vagyok jól. Veletek volt már ilyen? Van erre tudományos magyarázat?


2022. nov. 29. 05:20
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Tudományos nem tudom van-e, de semmi sem igazolja azt, hogy a vitaminok szedése miatt valaki nem lesz beteg. Ezeknek értelme csak akkor van, ha hiány van valamelyikből, ha van elegendő, akkor hiába szeded. Egyébként nyáron alapból nehezebben lesz beteg akárki is, mint az említett hónapokban.
2022. nov. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A vitaminok nem arra valók, hogy ne legyél beteg…
2022. nov. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hat tavaly ősszel még mindenki a D vitaminra esküdött, hogy micsoda immunerősítő. Soha annyit nem voltam beteg, mint amikor szedtem. Most pedig nem csak nyáron nem voltam, hanem szeptember óta sem, pedig nem szedek semmit és itt a december.

Még annyi, hogy tavaly még hordtam maszkot tömegben, idén azt se.

2022. nov. 29. 06:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy milyen vitaminokat szed az ember.

Sajnos vannak olyan termékek, amik nem érnek szinte semmit.

2022. nov. 29. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
De ezek a vitaminok attól, hogy a szervezeted védekezését növelik kórokozókkal, daganatokkal, egyéb kóros folyamatokkal szemben, azt nem feltétlenül ezen fogod észre venni. A másik elmélet szerint meg, ha kívülről bejuttatsz valamit, akkor azt a saját szervezeted nem úgy tolerálja, mintha természetes úton tennéd. Egy gyógyszerben van egy jó pár kemikália, vivőanyag, tartósítószer, színezék, síkosságot növelő anyagok, amik plusz feladatot adnak a szervezetednek.
2022. nov. 29. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Magnéziumból ez például biztos, hogy jó:


[link]


Egy ismerősöm pedig ezt szedi, ez lehet, hogy még jobb:


[link]

2022. nov. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Legalább ezt olvasd el:


[link]

2022. nov. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem így működik hogy most szedem akkor nem leszek beteg.

Szerintem ez úgy működik, hogy akkor gyengébb volt az immunrendszered ezért voltál beteg. Azóta megerősödött vagy a vitaminoktól vagy nem. Így nem kapsz el olyan könnyen semmit. Lehet jót tett az a vitaminkúra. Lehet hogy semmit nem használt.

2022. nov. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!