Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hány napig lappang a hanyos-ha...

Hány napig lappang a hanyos-hasmenos virus?

Figyelt kérdés
Pentek este erintkeztem olyan szemellyel, akinek utana kiderult, hogy valószínűleg egy ilyen virusa volt. Mivel nagyon felek a hanyastol azota panikolok, hogy elkaptam-e. 2 napja időnként görcsöl a hasam, de nincs hasmenesem, hanyinger is elofordul azota, de arra is gondoltam, hogy csak az idegesség miatt, mert folyamatosan attol felek azota, hogy en is rosszul leszek. En ugy tudom, hogy ezek a virusok gyorsan terjednek es rovid ideig (24-36 oraig) lappangnak. Ha mar lassan 4 nap eltelt a találkozásunk ota es nem jelentkezett hányás /hasmenes akkor mar megusztam?
2022. dec. 6. 17:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem azóta már jelentkezett volna. Valszeg nem lesz semmi. Olyan 2 nap az "átfutási" ideje.
2022. dec. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a nyáron egy csütörtök reggel érintkeztem egy vírusos rokonnal, pénteken már picit fájt a gyomrom, de nem volt vészes, szombat este már nagyon fájt a gyomrom és ott akkor meg is indult a hányás-hasmenés.

Szerintem ez gyorsan kijön az emberen, már valószínúleg nem lesz bajod, ne aggódj! :)

Az idegességtől pedig simán lehet hányingered is és hasfájásod is, nekem is szokott lenni sajnos, ha izgulok (én is félek a hányástól). Deee, ha betegség miatt fáj, akkor az nem nagyon múlik el, csak ha kitisztult belőled a vírus.

2022. dec. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!