Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha egy HIV gyorsteszt a...

Ha egy HIV gyorsteszt a Karolina úton 7 hét után a kockázatos esemény után negatív eredményt adott akkor az tekinthető 100% - nak, illetve a negatív eredmény az biztos negatív, mert tudom hogy a pozitív az hem minden esetben 100%?

Figyelt kérdés

2022. dec. 15. 16:28
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha negatív lett, akkor nincs szükség továbbira, nem vagy HIV-es.
2022. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. dec. 15. 16:40
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Valószínűleg nem, de ritkán előfordulhat, hogy három-hat hónap múlva mutatja csak ki a teszt. Az a javaslatom, hogy a kockázatos eseménytől számított három, majd hat hónap múlva is csinálj egy tesztet, az a teljesen biztos. Én legalábbis ezt tenném.
2022. dec. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért a 3 hónap talán túlzás. Legalábbis én úgy olvastam hogy 6 hét utan gyakorlatilag 100 % - osan kimutatja. Mert nalam nem gyakori a védekezés neluli szex, nem is vagyok egy nagy nocsabasz. Nem nagyon járnék 3 havonta tesztre meg nem is tudom mindig megoldani sajnos.
2022. dec. 15. 18:56
 5/7 anonim ***** válasza:

#4: Az angol Wikipédiáról:


"Antibody tests may give false negative (no antibodies were detected despite the presence of HIV) results during the window period, an interval of three weeks to six months between the time of HIV infection and the production of measurable antibodies to HIV seroconversion. Most people develop detectable antibodies approximately 30 days after infection, although some seroconvert later. The vast majority of people (97%) have detectable antibodies by three months after HIV infection; a six-month window is extremely rare with modern antibody testing."


Azaz a legtöbb embernél 30 nappal fertőzés után kimutatható a vírus, 97%-nál 3 hónappal a fertőzés után, extrém ritkán 6 hónappal a fertőzés után.

2022. dec. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. dec. 15. 19:33
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, h nem vagy biztos, h megnyugodj, csinaltass vertesztet.

Par ezer ft, Budapesten sok helyen meg tudod csinaltatni, pl a nemzeti nepegeszsegugyi kozpontban, de h jol emlekszem a karolinaban is kerheted.

Ha tovabbi bizonyossagot akarsz, elmesz vert adni.

Ott 100%- ban csinalnak a ver feldolgozasa elott hiv tesztet, h gond van, ugyis keresnek. Ennem a hatranya az, h nem tudod mikor vizsgaljak, es h mar tul vagy e rajta. Viszont mar kuldenek a felhasznalaskor sms- t a nemzeti verellatobol, igy h felhasznalasra kerult (hetek utan), akkor biztos lehetsz benne, h nem rossz a vered.

2022. dec. 16. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!