Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Candida dubliniensis, jelenthe...

Candida dubliniensis, jelenthet komolyabb bajt?

Figyelt kérdés

Októbertől mostanáig 4x éreztem hüvelyi fertőzést, az első 3-mat Canesten kombival kezeltem, elmúltak, azonban újra visszatért, így már tényleg orvoshoz fordultam. Macmirort kaptam, 10. napja használom, semmilyem tünetem nincs már.

A gombatenyésztés eredménye ma lett meg (csak online láttam az eeszt felületen, de még nem hívtam fel őket, mert este van, és amúgy is azt mondták, hogy ez már január 4. előtt nem lesz meg)

Az eredmény ez: Candida dubliniensis

Cyberchondriás létemre utánanéztem, és most csak azt tudom képzelni, hogy AIDS-es vagyok.

Voltam mostanában betegebb is, amire antibiotikumot kaptam, mert magától nem akart szűnni (nátha szerűség), illetve random húgyúti fertőzésem is volt, amiután kialakult először októberben a gomba a hüvelyembe. Valószínűleg a háziorvos által felírt antibiotikum hatására (Monural por)

Szóval a kérdésem lényegében, hogy lehetek-e amúgy egészséges, ha ilyen hüvelygombám van, annak ellenére, hogy mindenhol azt olvasom, hogy immunhiányosoknak van ez a fajta gomba.



2022. dec. 29. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az antibiotikum-kúra magyarázza, hogy mitől tudott elszaporodni. Az angol wiki ezt írja: "It is most commonly isolated from oral cavities", magyarul a szájban találják meg a leggyakrabban. Egy igazi cyberchondriás ezután elküldi a pasiját fogat mosni. Az AIDS-et meg elmehetsz teszteltetni akár anonym is, ha nem győztelek meg.
2022. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor nem annyira biztos, hogy AIDS-em van, ugye?:D
2022. dec. 29. 20:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát én ezt látatlanban nem tudom kizárni, de elég kicsinek látom az esélyt, hogy AIDS-es lennél. 🙂
2022. dec. 29. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Háttér Segítő ***** válasza:
100%

Kedves Posztoló!

A HIV a fertőzést követő 3-6 hétben influenzaszerű tüneteket mutat. Ezek lehetnek láz, izomfájdalmak, levertség, csalánkiütés, hányás, hasmenés. Ha fennáll a HIV-fertőzés gyanúja, akkor javaslom, hogy menj el egy szűrőhelyre, ahol elvégzik a megfelelő vizsgálatokat.

Ha további információra lenne szükséged a HIV-vel vagy a szűréssel kapcsolatban, akkor keresd a Háttér Társaság HIV-vonalát +36 (1) 6 333 455 telefonszámon vagy a hivsegito@hatter.hu e-mail címen.

2023. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tegnap voltam szűrésen, már csak az eredményt várom.
2023. jan. 5. 19:49
 6/7 A kérdező kommentje:
Negatív! 😊
2023. jan. 6. 18:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Cukrod rendben? Hormonok?
2023. jan. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!