Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez lehet giardia fertözés?

Ez lehet giardia fertözés?

Figyelt kérdés

A Szilvesztert egy szölöhegyi házban töltöttük vidéken a barátainknál. Utólag tudtuk meg, hogy a víz kútból jön és “már nem annyira jó”, idén be is vezetik a vezetékes vizet. Böszen ittuk a vizet pedig a párommal a csapból, én ráadásul diétán vagyok, napi 3-4 liter vizet iszom. Alkoholt nem ittam, csak a párom. Másnap reggel enyhe hányingerem volt, feljött egy kis hányás a torkomra. Azóta reggel egyszeri hasmenéses székletem van, utána napközben még két, három alkalommal normális széklet. Nem piros, nem látok benne semmit. Ma reggel fájt is a hasam, pedig eltelt azóta 4 nap. Tegnap azt hittem már megjavulok.

Párom google keresések alapján giardia féreg fertözést mond, azt kaptuk el. Szerintetek is lehet az? Szerintem annak biztos, hogy durvábbnak kellene lennie, de nem találtam “élménybeszámolót” róla, nem ismerek senkit aki ilyet elkapott volna. Reménykedem abban, hogy a más összetételü víz csak felborított valamit odabennt.



2023. jan. 4. 09:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy valamilyen fertőzés lehetett de nem gondolnám, hogy Giardia lamblia fertőzésről lenne szó, ugyanis ennek a kórokozónak 7-30 napos lappangási ideje van és csak utána kezd el tüneteket produkálni, amely bűzös, zöldes, lágy zsírszéklet-ürítéssel jár. Emellett tünete még a fáradtság, étvágytalanság, hányinger, görcsös hasfájás, fogyás. (Ez utóbbi tüneteket szinte majdnem az összes pathogén kórokozó általi fertőzés kiváltja.)


Az excystatio a gyomorsav hatására a vékonybél kezdeti szakaszában történik, itt élősködik a kórokozó. Súlyos felszívódási zavart okoz és a fertőzés enyhe gyulladással jár.

2023. jan. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!