Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » El merjek aludni emellett a...

El merjek aludni emellett a mandulagyulladás mellett, már ha eltudok egyáltalán?

Figyelt kérdés

Múlt csütörtökön kezdődőtt, akkor azt hittem megint covid, tavaly 1 nap híján pontosan 1 éve kaptam el, ugyan ez volt, hidgrázás, maxra tekert konvektor mellett majdnem megfagytam, fájt minden végtagom, alig tudtam bármit is csinálni a fekvésen kívül.

Tesztet csináltam 2 nap 1-1 dbot, mind negatív lett. Ittam rengeteg teát, szedtem Benuront, meg volt itthon még 3 db Zinnat antibiotikum, gondoltam megkínálom azzal, hátha bakteriális és elejét tudom venni, mert már akkoris kicsit fájt a mandulám. Erre tegnapra teljesen elmúlt minden tünet.

Tegnap estére viszont visszajött, bedagadtak a mandulák, nyelni alig tudtam, ma mégrosszabb.. minden nyelés nagyon szar, nem kimondottan fájdalmas, de alig tudok nyelni. Hívtam a dokit hogy írjon antibiotikumot, de szerinte vírusos, szóval vetetett velem Doritrichint, meg van itthon Septoforte még, de nem igazán használnak, a Benuron legalább segít hogy me fájjon. A beszédem olyan már mint egy fogyatékosé, enni alig tudok, fogytam vagy 4 kilót csütörtök óta.

Viszont a láz és a többi tünet teljesen elmúlt, "csak" a mandulák fognak kinyírni. Tudom hogy aludni kéne, hátha regenerálódik, de nem tudok, minden nyelésnél felkelnék. Ha elmúlik ki fogom szedetni, mert 16 évesen is (2008ban) nagyon sokar szívtam miattuk.

Mit ajánlatok hogy túléljem az éjszakát?

TBm se 100% hogy van, mert magamnak fizetem, egyéni vállakozó vagyok, de most jöttek csak meg a pénzek, szóval ha holnap elutalom is napok, mire elkönyvelődik, aztán jan12.ig kellett volna...


2023. jan. 30. 23:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Oke, de hogy jon ide az alvas? Miert ne aludhatnal? Nem ertem.

Nem fogsz belehalni egy torokgyulladasba, ha ez a kerdes. Viszont valoszinuleg ott basztad el, hogy antibiotikumot szedtel csak ugy sajat kutfubol. Ilyenkor szepen mutalodik a baci, foleg ha nem a kello mennyiseget szeded es/vagy feleslegesen, aztan rosszabb lesz a betegseg, mint volt.

A tb-vel meg nincs gaz, ugy van asszem, hogy a tartozas utan meg 1-2 honapig ellatnak “ingyen”, aztan utana mar nem. Szoval szerintem menj el orvoshoz.

2023. jan. 30. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért nem tudok aludni, mert minden egyes nyelés egy kínszenvedés, vagy fáj, vagy alig tudok nyelni, szóval kb 2 percenként kelhetnék fel emiatt.
2023. jan. 30. 23:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Jo de az volt a kerdes, hogy merjel-e aludni :D

Hat merjel.

Az mas kerdes, hogy tudsz-e.

2023. jan. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt ilyenem. Sós vizes gargalizálás és másnapra már nem voltan halálomon.
2023. jan. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!