Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy vérvétel kimuatatja ha...

Egy vérvétel kimuatatja ha van tüdőgyulladása valakinek?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem mert 3-4 hete megfáztam és mondhatom, hogy azóta sárgás az orrváladékom és sárgás köpetüritésem is szokott lenni és elég gyakran köhögök. Általános közérzetem jó, bár néha szédelgek, de az mellékes. Vért már vettek le, de még az eredményre bő 1 hetet kell várjak.
2023. febr. 17. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Ez bakteriális felülfertőződés és már antibiotikumot igényel, ne halogasd a kezelést, mert ez már elég hosszú ideje tart. A vérvétel kimutatja a fertőzést, a gyulladásértékeket, illetve azt hogy vírusos vagy baktériumos eredetű-e a gond. Egy röntgen előrébb való lett volna.
2023. febr. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Hogy milyen gyulladás, azt nem mutatja ki! Csak hogy gyulladás. Hogy bakteriális vagy virális, azt meg aztán nagyon nem! A tüdő háziorvos általi meghallgatása adja a lehetséges diagnózist. Meghallgatott, mikor beutalt vérvételre?
2023. febr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
azt igazából hallani is lehet
2023. febr. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
vérvétel ki tud mutatni nagyon magas gyulladás faktort ami utalhat erre. De egyébként lehet azt hallani többnyire, máskülömben röntgenen még laikus számára is kivehető a dolog
2023. febr. 17. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Csak a szivemet hallgatta meg és véroxigén szintet mért, meg persze vérnyomást. Más tünetekkel mentem, de akkor majd ha megyek vissza hozzá akkor megemlítem neki ezt.
2023. febr. 17. 01:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem mellesleg "említeni" kell! Mért nem mondtad?
2023. febr. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mert ahogy írtam, alapból más panaszok miatt voltam doktornál. Meg mondta, hogy nem kell a tüdőt kivizsgálni mert 100 a szaturációm... pedig én úgy tudom, hogy ha jó, annak ellenére is lehet szív és tüdőbetegség.
2023. febr. 17. 15:28
 8/10 A kérdező kommentje:
Meglett a vérvétel eredménye és minden jó lett.
2023. márc. 2. 16:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Amugy nekem minden influenza utan az orrfujas, kohoges harom-negy hetig eltart es sarga a valadek. De hoemelkedes sincs, mikor volt, akkor felulfertozes, hangszalgyulladas lett. De szerintem ennyi egy rendes megfazas menete.
2023. márc. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Valószínű ugyan ez. Annyi csak, hogy minden apróságon elkezdek parázni. Orvost is már megjártam jópárszor és minden eddigi elvégzett teszt jó lett.
2023. márc. 5. 02:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!