Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valaki megtudná mondani, hogy...

Valaki megtudná mondani, hogy az izocianát az kiürül az emberi szervezetből vagy elraktározódik?

Figyelt kérdés

2023. márc. 29. 16:13
 1/4 Z003 ***** válasza:
Viszonylag gyorsan hidrolizálódik majd kiürül a szervezetből. Bár a kiürülés sebessége függ attól hogy milyen izocianát volt. A szervetlen sók gyorsan távoznak, míg a szervetleneknél nagyon változó.
2023. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Műanyag gyártásához használt izocianát volt. Pontosan milyen fajta azt nem tudom.Sajnos nem szóltak hogy milyen anyaggal dolgozok 10-15 percig lélegeztem be. Nem volt semmilyen szaga . Utána megszédültem ,fejfájás bőrpír. Voltam vele sürgősségin megvizsgáltak , nem találtak károsodást.
2023. márc. 29. 17:40
 3/4 Z003 ***** válasza:
Ja ez viszonylag tipikus válasz reakció. Habár ezek az anyagok többnyire nem túl mérgezőek, a belégzésük elég kellemetlen, de nem túl veszélyes tünetekkel járhat. Ezek nemigen járnak semmilyen maradandó károsodással. Vannak akik valamiért érzékenyek az ilyenekre, lehet te is ilyen vagy. Úgyhogy neked ajánlott a fokozott elővigyázatosság.
2023. márc. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaid!
2023. márc. 29. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!