Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gyomorrontással mit csináljak,...

Gyomorrontással mit csináljak, hogy jobban legyek?

Figyelt kérdés

Valószínűleg tegnap széklettel érintkeztem és nem mostam kezet utána ahogy kellett volna. Ma reggel normális székletem volt, majd délelőtt erős vizes hasmenés, majd ebéd után is. Azóta enyhén görcsölnek a beleim, nem vagyok jól, nem merek enni. Ittam izotóniás italt, sok teát, vizet. A víz egyelőre nem jött ki belőlem. Lázam, hőemelkedésem nincsen! Hányingerem sincs!


Hány nap amíg ez elmúlik? Mit kell csinálni? Orvoshoz elmenjek ezzel?


2023. ápr. 17. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két napot várjál, és ha nem múlik, rosszabbodik vagy belázasodsz, akkor orvos, vigyázva hogy ne fertőzz másokat, mivel fertőzhetsz is akár. Inni igyál mindenképpen, meg valami szárazat, diétásat próbálj enni kekszet, főtt krumplit, ha van étvágyad valamennyire. Enni attól még merhetsz, ha kívánod az ételt. Én sós sajtos rudacskát szoktam ilyenkor enni. A legjobb most ha minden kijön aminek ki kell, csak folyadékot pótold, meg pihenj.
2023. ápr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Igyál sok folyadékot az első és legfontosabb dolog a kiszáradás miatt.

Ropogtass háztartási kekszet vegyél be széntablettát.

2023. ápr. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyelőre azért nem tanácsolnék neki még széntablettát, mert a fertőzött romlott cuccnak ki kell távoznia belőle, azt ne fojtsa el vele. Majd ha tényleg ezen a kritikus intervallumon túlvan, és még mindig rossz, akkor lenne csak a széntabletta jó ötlet. Én három napig ontottam felül-alul, közben szünetekkel ugyan, de aminek ki kell, annak az a jó ha kijön, a szenvedés akkor megszűnik, minél tovább benn marad, annál görcsösebb rosszabb.
2023. ápr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
72%
Kettes jól mondja
2023. ápr. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi. Tegnap dél óta nem volt hasmenésem, a víz benntmarad. Enni egy kis darab száraz kenyeret mertem este, most kekszel fogok próbálkozni.


Sok rosszat olvastam, shigella, e.coli, amőba. Remélem nem ezeket kaptam el. Lázam mondjuk nincsen

2023. ápr. 18. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!