Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet nem kaptam oltást?

Lehet nem kaptam oltást?

Figyelt kérdés

Mindig beteg vagyok. Minden héten folyik az orrom, tüsszentek. Hetente 1szer ez 1-2 napra előjön, mintha allergia lenne.

Az orvos azt mondja lehet allergia, van olyan allergia ami év közben is van mindig, kaptam valami bogyokat de nem segítettek semmit sem.

Ugye minden ember kezén van egy helye az oltásnak az a kis folt. Megfigyeltem hogy nekem nincsen ilyenem, minden embernek van, akinek megvan a kötelező oltása amit gyerekkorban adnak.

Én mikor megszülettem majdnem meghaltam, rengeteget voltam kórházban, rengeteget voltam beteg kiskoromban, ezért lehet hogy megse kaptam azt a védőoltást. Lehetséges azért vagyok mindig beteg? Ezt lehet pótolni?


2023. ápr. 27. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:

A BCG oltás helye látszik sokak karján, simán lehet, hogy megkaptad, de neked nem fakadt ki.

Ha mégsem kaptad volna meg, akkor meg már olyan mindegy, gyermekkori TBC ellen védett, a felnőttkori TBC ellen nem jó. Te meg már elmúltál 16, szóval nincs rá szükséged.

2023. ápr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezek megfázásos tünetek, sok köze nincsen a születéskori oltásokhoz.
2023. ápr. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az az oltás, aminek a helyét látod, a tüdöbaj (tuberkulózis) ellen volt, annak semmi köze a megfázásaidhoz. Mellesleg rengeteg embernek nem maradt semmiféle nyoma ennek az oltásnak (sem).
2023. ápr. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekkorban kapott oltások nem a közönséges megfázások, torokgyulladások ellen van.
2023. ápr. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Minden megfázásom után kapnák 1000 forintot, már milliomos lennék.
2023. ápr. 27. 22:17
 6/6 anonim ***** válasza:

De az nem az oltás miatt van.

Menj el inkább allergia vizsgálatra.

2023. ápr. 27. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!