Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha covidos személy kontakt...

Ha covidos személy kontakt vagyok, akkor van még karantén, vagy hogy működik ez most?

Figyelt kérdés

Tehát a páromat este elvitte a mentő mert rosszul lett, a mentősök csináltak egy tesztet, ami sajnos pozitív lett. Én és a lányom ezáltal kontaktok vagyunk. Ezt most be kell jelenteni valahova? Kell teszt, illetve karantén? Vagy mehetünk munkába/suliba?

Ti mit csinálnátok? Szólnátok valakinek? Csak mert az én fizumra számithatunk csak albérletben, és nagyon nem lenne jó kiesés.. A gyerek meg nem akar hiányozni, mert attól tart hogy sok hiányzó órája össze gyűlik, és évet kell ismételnie..

De azért közben lelkiismeret fordulás is gyötör hogy így be menni, és esélyesen mást megfertőzni..

Ti mit csinálnátok?


2023. ápr. 28. 06:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs már karantén a kontaktoknak.
2023. ápr. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sőt, már a covidos személynek sincs kötelező 5 napos karantén
2023. ápr. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Azt tudom hogy karantén az nincs. De így ebben az esetben ti mennétek munkába, suliba? Lelkiismeret fordulás lenne nálatok, hogy mi van ha beteg lesz más is?

2023. ápr. 28. 08:27
 4/11 A kérdező kommentje:
Vagyis amióta kiírtam a kérdésem, meg tudtam hogy nincs karantén. De így ti mennétek?
2023. ápr. 28. 08:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem csak lógni szeretnél?:) Persze, hogy mennék.
2023. ápr. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én ősszel, mikor párkm covidos lett, megkérdeztem a főnököm, hogy mi legyen. 1 napot maradtam otthon, aztán mentem, vegül amúgy el sem kaptam. Mivel ma van már csak munkanap, utána 3 nap szünet, én maradnék otthon.
2023. ápr. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Majd hét végén tesztelj és ha negatív, akkor hétfőn nyugodtan mehetsz dolgozni. Nyálteszt elég megbízható és egyszerű.
2023. ápr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a beteg, de munkaképesnek érzi magát, az egyszerűen maszkot hord. Így nem fertőzi meg a többieket, ellátja a munkáját, nem csökken a fizetése.
2023. ápr. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Ti még hisztek ebben a kamuvírusban? Aki "covidos", az is csak azért az, mert pozitív lett a kamutesztje! (Amivel mellesleg begyűjtik a DNS-mintátokat.)
2023. ápr. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2023. ápr. 29. 06:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!