Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ólommérgezés. Hogy jut be a...

Ólommérgezés. Hogy jut be a szervezetbe a mérgező ólom, ólomgőz? (Bőr, légutak, nyálkahártya,? ) Illetve hogyan lehet védekezni ellene?

Figyelt kérdés

Tervezem hogy ólmot olvasztok (régi akkumulátorokból szeretnék ólmot kinyerni úgy hogy acéledényben elolvasztom az akkumulátort, és a folyékony ólmot tömbbe öntöm).

Hogyan juthat be az ólomgőz a szervezetbe (belélegezve, felszívódik bőrön, ... keresztül, illetve lerakódik a körömre, hajra?)

Hogyan kell védekezni ellene (elég a gázállarc, vagy vegyvédelmi ruha is szükséges)?

Neten olvasgattam, de csak a mérgezés tünetei voltak, illetve egy 1895-ös írás a mérgezésről az akkori orvostudomány szerint...


Ui.:

-Bőrszinem fehér...

-Új lakást vettem, a pincét teledobálta az előző tulaj kocsiaksival (autószerelő volt)... kb. 70-80db törött aksi van, ami kb. 1200kg...

-A MÉH telep nem veszi át mivel törött...

-Elvinni nem tudom, kocsival 60m-re lehet megközelíteni dombon... nem szeretném végigcsöpögtetni a kénsavat az udvaron, illetve nem szeretném a csomagtartóba bepakolni...

-Takarítóbrigád minimum 130.000Ft-ért vinné el, és még a takarítási költség, pincepadlót felszedni...

-Kb. 1000kg ólmot tartalmaz, 1kg ólom a MÉH telepen 325Ft...


2010. okt. 11. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb egy speckó vegyvédelmi ruha. Ennyi ólomnál!
2010. okt. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kénsavat mészhydrátba kell önteni az közömbösíti.Az ólmot és a savat is gázálarcban vegyvédelmi ruhában kell kezelni nemcsak az olvasztást hanem a szerelést is.
2010. okt. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ólom felhalmozódik a szervezetedben, csak ha már sok van, akkor veszed észre. Görcsöl az összes izom, ideggyulladásos pokoli fájdalmak, vérkép pocsék, fogaidról, kezedről nem tudod egészen lemosni stb. Nyomdász voltam, majdnem lebénultam végül. Titokban ettünk fiókból, az ólomport is, ettől mindenki beteg lett. Én védőruha és maszk nélkül a közelébe se mennék. (Csak köpenyt kaptunk és tejet annak idején).
2010. okt. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 jsaj válasza:
a megszigorítot fém átvételi törvények miatt szerintem bizonyisd hogy olvasztod ki az aksikból az ólmot egy videó felvétellel mert a tömb ólom elégé gyanús de különben az ólomtól elbutulsz ezért vegyél egy gázmaszkot mert nem fogsz tudni tájékoztatni minket a fejleményekről
2011. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 öregkun válasza:
Üdvözöllek, rendszeresen készítek súlyt horgászathoz. Legelőször a sav kérdést kell megoldani. Fontos, hogy a sav vízben oldódik, ha kézhez, ruhához ér hígítatlanul kárt okoz.Ha felhígítjuk veszélytelen!! Nagyon óvatosan gumikesztyűvel, kell kimosni az aksiból a savat, utána kiszedni az ólmot, SZABADBAN, szellős helyen, így nem lélegezzük be!A bőrszin abszolút nem számít aki rendes az rendes!Szemüveg sem árt ha van! Én vascsőből készült /kb. 20 cm átmérő, 1 - 1,5 l-es/ edényben olvasztom, ezt is szellős helyen kell intézni. Kár lenne elkóta-vetyézni. Ha van idő érdemes készre önteni, horgászólomnak. 1 db 100 grammos ólomsúly 150 ft. körül van.Üdv.06 59350263 számon bővebben.
2015. nov. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!