Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orális NSAIDek vajon enyhíthet...

Orális NSAIDek vajon enyhíthetik az orrnyálkahártya gyulladást is?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem primer indikació, de alapvetően fejfájásra veszem be. De ha várhatok előnyt a gyulladásgátló(bb) hatóanyagoktól (ibuprofen, acetilszalicilsav), akkor inkább azt szedem be.


Masként pedig maradok a paracetemolnál (az nem nem irritálja a gyomrom).


Valakinek valami tapasztalat vagy konkrét ismerete van ezen a téren?



2023. jún. 22. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Orrnyálkahártya gyulladásra inkább orrspray való. Mert az helyileg az orrban hat. Plusz ha már nagy a gyulladás pl ráhúzódik az arcüregre is, akkor meg már antibiotikumot is kell szedni. Nekem egyszer volt ilyen bajom, semmilyen NSAID nem segített rajta.

De az is fontos hogy mitől van orrnyálkahártya gyulladásod?

Mert ha pl pollenallergia miatt, akkor arra való speciális orrsprayt kell használni.

2023. jún. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Felsőléguti fertőzés, szinte biztosan virusos. A vény nélküli orrsprayk szerintem nem csökkentik a gyulladást, csak az ereket huzzák össze. Szóval levegőt fogsz kapni (kapok most is), de ugyan úgy folyni fog az orrod és nem érzel majd szagokat/izeket
2023. jún. 22. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!