Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha korábban EBV-től voltam...

Ha korábban EBV-től voltam mononukleózisos súlyos tünetekkel, akkor ha megfertőződök CMV-vel ugyanolyan erős mononukleózisos tüneteim lesznek? Az EBV antitestek semmit nem védenek ellene, ha jól sejtem.

Figyelt kérdés

Tavaly barátnőmtől elkaptam az EBV-t, kishíján belehaltam a vírus által okozott mononukleózisba.

Ő meg most CMV IgM pozitív lett, bár tünetei nincsenek (még); de félek, hogy ezt is elkaptam tőle.



2023. júl. 15. 20:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Miért vizsgálták a barátnődet, ha nem voltak tünetei? Várandósokat vizsgálnak szűrésszerűen, de terheseknél az IgM fals pozitív is lehet. Referencialaboratóriumba kell küldeni a mintát, ha tünet nélkül IgM pozitív!

Egyébként nincs összefüggés a két vírus okozta mononukleózis között, tehát egyáltalán nem biztos, hogy ez is súlyos lenne neked.

2023. júl. 16. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A vérképe nem volt túl jó, aztán amiatt nézték ezt is meg.

Azt olvastam én is, hogy a várandósság alatt kapja el valaki, akkor a babára elég veszélyes lehet. De mondhatni szerencsére nálunk ez még nem áll fenn. Meg így, hogy már egyszer átesett rajta terhesség előtt, talán ilyen téren nem lehet baj.


Meg most én is kissé megnyugodtam, mert végül olvastam én is, hogy, aki alapból egészséges, annál csak 1-2%-ban okoz tüneteket.

2023. júl. 17. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!