Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Alacsony testsúly miatt lehet...

Alacsony testsúly miatt lehet gyenge az immunrendszerem?

Figyelt kérdés
168 centihez 51 és 52 kg közötti a súlyom. Én nem látom magam kórosan soványnak a tükörben, sőt van ahonnan szerintem még mehetne is le. A bmi kalkulátor szerint viszont ez már a “kórosan sovány” kategória. Furcsa tüneteim vannak, hamar megfázok, elkapok mindenféle fertőzést, hullik a hajam, a számban is afta jelent meg, a menstruációm is elég gyenge, de rendszeres. Vérképet néztek 2 hete kb, vashiányos pl nem vagyok aszerint.

2023. szept. 6. 00:28
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Én pár kilóval könnyebb vagyok ugyanehhez a magassághoz, de nincs gond az immunrendszeremmel.


Életmódbeli hiányosságra tippelnék inkább.

2023. szept. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sovány vagy, az biztos. Ha amiatt, mert nem megfelelően táplálkozol, akkor lehet összefüggés, hiszen a szervezeted nem kapja meg az optimális működéséhez szükséges tápanyagokat.

De a soványságot okozhatja akár felszívódási zavar vagy pl. pajzsmirigy probléma is. Orvos bevonására és alapos kivizsgálásra lenne szükség első körben.

2023. szept. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Szedjél Ginseng kapszulàt, erôsiti az egész testedet.
2023. szept. 6. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Metionin ***** válasza:
100%
Ha az egészséges testsúlyod ennél magasabb volt és hirtelen fogytál, akkor igen, az immunrendszer gyengülhet, mert ezt stressznek érzékeli. Ha viszont világ életedben vékony voltál, akkor nem, akkor az az alap súlyod amit a gép dobott és nincs köze a betegességhez. Én is mindig vékony voltam, 50 kiló szerintem az életben nem leszek de nagyon ritkán kapok el bármit. A bmi-t szard le, egészségügyileg nem releváns, mert csak számokból indul ki, alkatot, testzsírt, csonttömeget stb. nem néz.
2023. szept. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Napi 2 csésze fürtös menta tea, bármeddig.


Aztán, orbáncfű tea fogyasztás napi 1 csészével esténként, ezt 10 napig aztán 4 hetes szünetet kell tartani.


Napi séta, minimum 20 perc vacsora után.

2023. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!