Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valóban teljesen felesleges...

Valóban teljesen felesleges vitamint szednünk, főleg C vitamint, ez egy nagy humbuk volt a vitamin forgalmazók részéről?

Figyelt kérdés

[link]


Valóban én is azt vettem észre hogy aki nem szed vitamint azok teljesen egészséges sokszor egész télen aki meg szedi az meg egész télen náthás beteg stb..


2023. szept. 14. 09:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Meg kell nézni mit mondott Szentgyörgyi Albert.
2023. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%

1


En a mai tankonyvekben azt latom olvasva, hogy azt mondta "gyucsany".

2023. szept. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Ezt megcáfolnám. 6 éve kezdtem testépítésbe, ezzel egy időben tolom a vitamint egész évben. Ez előtt évi 2x voltam beteg átlagban, de mióta életmódot váltottam, ez a szám nullára redukálódott.
2023. szept. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem tudom, én amióta télen tartok egy kúrát, eszek vitamint, mellé bármilyen zöldség vagy akár gyümölcs ami éppen a szezonja, sok olyan egyéb ételt ami nyomelemeket tartalmaz, legalább 4 éve nem voltam beteg.
2023. szept. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem felesleges, és nem hinném, hogy a pénzcentrum hiteles forrás egészségügyi témákban - egyébként sok másban sem, amiről cikket lapátolnak össze. Féligazságok, maximum, vagyis erősen megtévesztők lehetnek.
2023. szept. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

"Általánosságban elmondható, hogy 200 mg-ig a C-vitamin felszívódása közel 100%-os, 1000 mg-nál már csak körülbelül 50-60%, de még ez is rendkívül jónak mondható."


Akárhogy számolom, utóbbi még mindig 500-600 mg, ami több, mint a 200.

Mondjuk eleve elég noname-nek tűnik a "kutatóközpont", ennek megfelelően szavaznék bizalmat a hitelességnek...

2023. szept. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Ezeket a konteókat a gyógyszergyárak tolják a háttérből, ugyanis nekik az a jó, ha nem szedsz vitamint, mert nagyobb eséllyel leszel beteg, ebből adódóan "gyógyszert" fogsz vásárolni.
2023. szept. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7


Ugyanazok gyártják a vitaminokat is, mint a gyógyszereket. A vitamin óriási üzlet, mert betegnek se kell hozzá lenni, hogy rádsózzák.

2023. szept. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Személy szerint sose patikában veszem a vitamint. Nem támogatom ezt a hálózatot.
2023. szept. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi az a humbuk?
2023. szept. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!