Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Multivitamint vegyek vagy...

Multivitamint vegyek vagy külön abcd-t?

Figyelt kérdés
Vagy a multivitaminba mind benne van?

2023. szept. 17. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

Én sokkal jobban szeretem a gyógynövény kivonatokat, tablettákat.


Például a gránátalma koncentrátumot százszor jobbnak, mintha napi szinten szednél multivitamint.


Meg az illóolajokat is jobbnak tartom ... pláne, ha stresszesek vagyunk.

2023. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát az életviteledtől függ. Ha nem sportolsz úgy semmit, csak "simán" elvagy akkor elég a multi. Én pl heti 2-3szor futok 10km-t, tehát mondhatni rendszeresen sportolok így a multi mellé külön szedek C, B, D, kalciumot. A többit szerintem fölösleges, mert ha rendesen étkezel akkor azzal is be tudod vinni.
2023. szept. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért nem a legjobb a multivitamin, mert hiába van benne sok minden mégse hasznosul megfelelően, meg sokszor kevés.

Pl hiába van benne B12 ha az ugyancsak benne lévő C gátolja a felszívódását. Vagy hiába van benne vas, ha a benne lévő Mg gátolja a felszívódását. Tehát vannak vitaminok amiket 1-2 óra eltéréssel szabad csak bevenni. A D vitamin adag ami benne van az semmi szinte, és fontos lenne K2 vitamint is szedni mellé ami egyik multivitaminban sincs benne. Egy idősebb ember akinek a szervezete már nehezebben veszi fel a vitaminokat szerintem az szedje külön a D vitamint. Nem írtad hogy idős lennél , de ahogy öregszik úgy lassul a felszívódás is, a magnéziumé is.

Egyes gyógyszerek is gátolják bizonyos vitaminok felszívódását, a cukor és a gyomorsav gyogyszer a B12-ét. Ez benne van a gyogyszertályékoztatóban is. Ezért érdemes külön szedni pluszban.

E mellett a zsírban oldódó vitaminok mellé enni is kell egy kicsit tehát hiába iszol mellé ha nem nem eszel.


Szerintem ha alultáplált valaki akkor mindenféleképpen jobb mint a semmi, de ha változatosan eszel akkor nem a multivitamint kellene szedned.

2023. szept. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat van benne K vitamin, nem sok de van. Igazából attól is függ miket eszel. Nézd meg hogy a kedvenc ételekben milyen mennyiségben vannak vitaminok és amibol sok van benne azt nem kell szedned. Esetleg a gyógyszer amit szedsz ha szedsz milyen hatással van ezek felszívódására.
2023. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kulon, megfelelo dozisban es megfelelo formaban. Raadasul a zsirban oldodokat eves utan, a tobbit eves elott picivel erdemey bevenni
2023. szept. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!