Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » C-vitaminból mennyi az ajánlot...

C-vitaminból mennyi az ajánlott mg egy napra? Amit vettem az 1000 mg és 30 db tabletta.

Figyelt kérdés
Azért vettem, mert októberben szokott kijönni egy 2 hetes influenza szerű betegség, és gondoltam megelőzöm ezzel, ha pedig mégse teljesen sikerül megelőzni, akkor enyíteni, hogy ne legyen olyan durva. Általában minden évben ez van egyetlen egyszer, de még nem vettem korábban semmit a megelőzésre. Ilyen esetben kell az 1000 mg, vagy elég az 500 is?

2023. szept. 19. 12:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az 1000 indokolt és ajánlott. Az 500 általános étrendkiegészítésre való. De ha van vsgy várhatóan lesz probléma akkor minimum 1000



Emellett egy vitamindús, változatos étrend javasolt

2023. szept. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor marad a 1000 egész október végéig. Hátha sikerül megelőzni. Gyerekként ez mindig húsvétra jött tavasszal, de a klímaváltozás okozta problémák miatt már október lett.
2023. szept. 19. 12:21
 3/12 anonim ***** válasza:
Ilyesmi megelőzésében a D vitamin fontosabb, azt is szedsz? Viszont a C segít kilábalni, ha elkaptad.
2023. szept. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
+1 szavazat a C mellé a D vitaminra. Házidoki fel tud írni párszáz forintért 100 dbot
2023. szept. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem. D-t nem szedek, csak most ezt a C-t. Az van rá írva hogy elnyújtott kioldódasú tabletta csipkebogyó kivonattal.

A tabletta felezése befolyásolja az elnyújtott kioldódást. Pedig akkora nagy, hogy egybe nem megy le. D- vitamint is recept nélkül venni? Sose vettem, csak max pezsgőtablettába.

2023. szept. 19. 16:21
 6/12 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyesmire gondoltok? Nem rendelni szeretném, csak utánanéztem.

2023. szept. 19. 16:30
 7/12 anonim ***** válasza:
Lehet recept nélkül is venni D vitamint is de sokkal drágább
2023. szept. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Recept nélkül se egy eget rengető összeg az ára, nyilván ha olcsóbb fajtát veszel. Napi 2000 NE ajánlott télen mindenképp, és nyáron is ha nem vagy sokat napon vagy fényvédőt használsz. De több tízezer NE kell naponta hónapokig, hogy túladagold, szóval nyugodtan szedhetsz többet. Úgy is jó, ha mindig hétfőn beveszed az egész hetit. Az árakat kicsit macerás összehasonlítani, mert nem csak a darabszámot, a dózist is nézni kell.
2023. szept. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem nem lesz megint durva a helyzet így, hogy elkezdtem szedni a C-t, és a héten veszek D-t is.
2023. szept. 19. 20:27
 10/12 anonim ***** válasza:
"A felnőtt, egészséges embereknek ajánlott C-vitamin mennyisége naponta mintegy 60-65 mg, de más a helyzet a dohányosokkal és a betegekkel. Az előbbieknek 100-200 mg vitamint kellene magukhoz venni naponta, míg a betegek akár ennél nagyobb mennyiséget is igényelhetnek."
2023. szept. 20. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!