Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Árthat hogy amíg megvagyok...

Árthat hogy amíg megvagyok fázva, fáj a torkom, addig 1000 mg C vitamint veszek be?

Figyelt kérdés
Van Cetebe C vitaminom, amiben 500 mg C vitamin tartalom van. Ha egyet beveszek reggel, és este az árthat? Nem szoktam mindig szedni, csak ha érzem hogy kicsit megvagyok fázva, inkább ősszel, és télen szoktam szedni.
2023. szept. 25. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem, de nem is használ. A C-vitamin csak a megelőzésben segít, a gyógyulásban nem. Inkább a jól bevált házi pálinkát ajánlom.
2023. szept. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem árt, a felesleget kipisiled.
2023. szept. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
De segít a gyógyulásban, pontosabban beteven megnő a szükséglet. Ha nincs gyonorégésed tőle, szedd nyugodtan.
2023. szept. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Persze, biztos pont pálinkát fogok inni.


A többieknek köszönöm a választ.

2023. szept. 25. 16:38
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi bajod ettől a mennyiségtől ha eddig is szedted, és nem tapasztaltál mellékhatást. Azért a napi 1000 mg-ot ne lépd túl, és arra figyelj, hogy ne egyszerre vedd ezt be, reggel és este ahogy írtad, tökéletes.
2023. szept. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem szoktam túllépni, és úgy érzem, hogy jót is tesz nekem, mert mikor beveszem a c-vitamint, kevésbé fáj a torkom, még nem igazán estem bele a betegségbe, hátha így nem fogok.
2023. szept. 25. 16:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha nem szedtél volna eddig, a d-vitamin pótlása mèg fontosabb.
2023. szept. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én minimum 1000 mg-ot szedek egy nap. Ha csíp pisiléskor, akkor tudom, hogy nem ittam a nap folyamán elég vizet. Ennyi.
2023. szept. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Melyik d vitamint a legjobb szedni?
2023. szept. 25. 17:18
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindegy, csak legyen meg a napi 2000 NE dózis. Az is jó, ha hétfőnként veszel be 14 ezret, tehát lehet csoportosítani. Amit gyógyszerként árulnak, arra szigorúbb szabályozás vonatkozik, a táplálékkiegészítőként árultat a kutya se ellenőrzi, jóval nagyobb a tűrés a dózist illetően is, tehát hogy tényleg annyi van-e benne, amit ráírnak. Ha az orvossal felíratod, úgy biztonságos készítményt vehetsz olcsón. Én táplálékkiegészítőnek engedélyezettet veszek, de olyan gyártótól, aki elég nagy, ott szerintem kicsi a valószínűsége, hogy gáz legyen.
2023. szept. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!