Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kaphatok agytályogot ettől?

Kaphatok agytályogot ettől?

Figyelt kérdés

Abból adódott a rosszullétem, hogy napok óta fáj a bal felső fogsorom feletti ínyem. Nem egy konkrét fogam fájt, hanem hol az egyik, hol a másik, attól függően, hogy éppen hol tartott fölöttük a genny az ínyemben. Ugyanis az vándorolt. Erre rájöttem, meg arra is, hogyha masszírozom, enyhül a fájdalom, mert szét tudom masszírozni.

Hanem tegnapelőtt éjjel azt éreztem, hogy nagyon fentre sikerült felmasszíroznom, úgymond felküldtem, távol a fogaimtól. Erre tegnap reggel iszonyú bal oldali fejgörccsel ébredtem, pedig nekem már évek óta nem fájt a fejem. És most is csak azon az oldalon, ahol a gennyet szétnyomtam. A bal szemem is égett, a jobb nem.

Elmentem dolgozni, ott fokozódott a nyomás a fél baloldali fejemben. Már kettőt láttam és erősen szédültem. Ezt vették észre. Eközben nem görcsölt, hanem élesen hasogatott a fél baloldali fejem. Hányingerem volt tőle, ájulásérzés.

Flektort vettem be, arra enyhült.

A kérdésem az, hogyha tényleg feljebb masszíroztam a gennyet, azt felnyomhattam az agyamba ügyesen? Mert akkor agytályogot is kaphatok, nem?

Most is olyan érzésem van, mintha tele lenne a fél fejem valamivel.


2023. szept. 30. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Minden értelmes ember nem szétmaszírozna ilyet, hanem elmenne orvoshoz. Az aygadba nem tud menni, de igen kiadós melléküreg-gyulladást sikerült létrehozni, amiböl sokkal komolyabb fertözés is kialakulhat.

Minél elöbb menj orvoshoz!

2023. szept. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
61%
Kerdezo. Te mindent megteszel, hogy lehetoleg legyen komolyabb baj.
2023. szept. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Az idegsebészeten pár éve feküdt velem szemben egy olyan lány, aki a fogától kapott agytályogot. Megműtötték, utána a kórházi ágyához járt fel hozzá a fogorvos, ott kezelte, mert meg se tudott mozdulni, mert agyműtött volt.
2023. szept. 30. 12:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!