Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van valami módszer arra, hogy...

Van valami módszer arra, hogy nálam is rövidek legyenek a felsőlégúti fertőzések?

Figyelt kérdés

Az emberek döntő többségénél azt látom, hogy 2-3 nap. Lehet, hogy semmi zöldséget nem eszik, nem szed D-vitamint, nincs nyáron napon, egészségtelenül él stb.


Ezzel szemben nekem úgy kezdődik, hogy egész enyhe torokfájás erősödik, nem feltétlen túl erős szintre. Semmi más tünet. Általában hőemelkedés se, álmosság pláne nem, fáradtság semmi. Csak a torokfájás, semmi egyéb.

A torokfájás vagy elmúlik kb 3 nap múlva és ennyi volt, vagy elmúlik és átmegy náthába.

A nátha is fokozatosan erősödik, alapvetően mellette sincs semmi tünet, ha van, akkor magától attól, hogy tele van ugye az orrom, könnyezés stb.

Majd 3-5 nap múlva elmúlik.

Ekkor derül ki, hogy lesz-e köhögés, ha igen, száraz-e vagy hurutos (mindkettő eltarthat hónapokig evés utáni és reggeli enyhén hurutos köhögés formájában), vagy lesz-e arcüreggyulladás. Ha ezek lesznek, semmi egyéb kellemetlenség, "csak" ezek maguk.


Ha nem, akkor bő 1 héttel megúsztam.


Ha szerencsétlenebb vagyok, 2-3 hét.



Jó, ilyen szinten max évente 2-szer vagyok beteg, vagy épp 1-2 évig nincs is ilyen (viszont nincs gyerekem, fele-fele H.O. van, különben lenne gyakrabban is).

A többi megáll a torokfájásnál, vagy épp 4 napig nehezen kapok levegőt az orromon, de nem folyik, vagy 4 nap orrcsavarás.


Nade fogalmazzunk úgy, hogy ha már folyik az orrom és/vagy ha már köhögök, vagy akár a torokfájás nagyon erős, akkor alsó hangon bő 1 hét, de általában a 2-höz közelít.



Mitől lehet ez?


A többséghez képest nem kúrálom magam másképp, sőt, sok 2-3 napos bemegy dolgozni és semennyire se kúrálja magát.


2023. okt. 4. 14:39
 1/2 anonim ***** válasza:
30%
Igen, nem kell elkapni.
2023. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Privátos! Ha itt írod, érdekel hosszabban, az üzenet második felét meg szimplán nem értem
2023. okt. 9. 12:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!