Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az antibakteriális (alkohol...

Az antibakteriális (alkohol mentes) nedves tisztító törlőkendő az fertőtlenítő hatású is egyben? Alkalmas a wc ülőkék (egyéb felületek) áttörlésére, fertőtlenítésére, a popsi/kéz (arc, kisebb horzsolások) tisztító és fertőtlenítő törlésére?

Figyelt kérdés

Ha nem, akkor van olyan nedves törlőkendő a piacon, ami fertőtlenítő is egyben, és alkalmas a fenti dolgokra?

Márka?

Hol lehet kapni?

Milyen összetevők utalhatnak a fertőtlenítő és tisztító hatásra?



2023. okt. 13. 03:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
17%
Alkalmas
2023. okt. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, csak nem úgy, ahogyan sokan használják. Egy ennyire gyenge fertőtlenítőszernek legalább 3-5 percig állnia kellene a felületen, hogy kifejtse a hatását. Kétlem, hogy ezt bárki is kivárja.
2023. okt. 13. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Az alkohol is fertőtlenítő, az ecet is fertőtlenítő, régen ezt használták.
2023. okt. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Dwa kendő, mindenre is azt használok.
2023. okt. 13. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%
Én ha nem kapok fertőtlenítő kendőt, úgy szoktam megoldani hogy felbontok egy csomag baba törlőkendőt, ezt belerakom egy nagyobb tiszta tálba és olyan ujjnyi rétegenként befújkálom Sanytol fertőtlenítő spray-vel. Ha megvagyok, egy légmentes, műanyag ételtároló dobozba belerakom. Onnan veszem ki, csak ügyelek hogy jól visszazárjam!
2023. okt. 13. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%
De azt is meg lehet csinálni, hogy Brado fertőtlenítő gélt belenyomok mondjuk egy tál tisztított vízbe/ásványvízbe, összekeverem, majd ebbe áztatom a popsitörlő kendőt. Kicsit kinyomkodom és úgy megy bele a műanyag dobozba. De ezek ilyen homemade megoldások, végszükség esetén. Volt hogy nem kaptunk fertőtlenítő kendőt "plandémia" idején, muszáj volt valamit kiokoskodni!
2023. okt. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

4.

popsira, sebre, arcra is jó?

2023. okt. 13. 14:37
 8/11 anonim ***** válasza:
Azert en nem gondolom, hogy egy kimelo, erzekeny borteruletre valo, mosakodast helyettesito kendo osszevetheto a fertotlenitoszerekkel.
2023. okt. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-6 vagyok! Én ezeket tárgyak fertőtlenítésére használom.


Kézi fertőtlenítésre csakis Brado-t, de nagyon szárít, úgyhogy én inkább az alapos kézmosásra esküszöm. Ha nagyon sterilizálni akarom magam, nekem elég egy babatörlő kendő (akár átitatva egy kis Bradoval), ha nincs kéznél szappan.

2023. okt. 14. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Úgy látszik nem teljesen egyértelmű, az amúgy teljesen egyértelmű kérdésem.


Szóval leírok egy példát:

Nyilvános wc használatakor, ha olyan törlőkendővel törlöm át az ülőkét, amire az van írva, hogy antibakteriális, akkor azzal sterillé, fertőzés mentessé teszem az ülőkét, és ugyanez a kendő egy kisgyerek (vagy akár felnőtt) hátsójának törlésére is alkalmas, majd a legvégén a kéz törlésére?

Esetleg egy maszatos gyerek arc áttörlésére?

Vagy kisebb karcolás, vágás fertőtlenítésére ragtapasz előtt, mondjuk az utcán?


Ha igen akkor jó, ha nem, akkor van olyan törlőkendő, ami mindezekre egyszerre alkalmas, hogy ne kelljen 2-3-4 féle kendőt magamnál hordani?


DWA kendőhöz hasonlóval (képek alapján) találkoztam korábbi munkahelyen, de azzal hááát...popsit nem biztos hogy töröltem volna. De lehet, hogy én tévedek. Nem próbáltam soha.


Ennyi lett volna.


Tud valaki tanácsot adni?

2023. okt. 15. 02:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!