Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Influenza ellen érdemes...

Influenza ellen érdemes beoltatni magam ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok, viszont imuranon és medrolon élek, mindkettő eléggé cseszteti az immunrendszerem tudtommal.

Érdemes beoltatni magam?

Nem tudom, hogyha véletlen elkapnám, akkor ezek miatt jobban ledöntene e.

Továbbá az oltás nem "élő kórokozós", igaz?


2023. okt. 25. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
92%
Nyilvánvalóan nem élő kórokozós, de fel nem bírom fogni, hogy mért dilettáns arctalan-névteleneket kérdezel a testedről a kezelőorvosod helyett.
2023. okt. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Ugyanígy voltam, mindig beoltattam magam, ezek mellett is.


Most Imurant szedek + más gyógyszereket, de most is beoltatom magam, mindig.


Szólj a kezelő orvosodnak, vagy a háziorvosodnak, ők mondják meg, hogy javasolják, vagy sem. Utána a döntés a tiéd. Nekem mindkettő javasolta.


Nem a sima oltást szoktam kapni, hanem a drágábbat, valami más van benne, nem értek hozzá, elvileg az nekünk, autoimmun betegeknek / legyengült immunrendszerrel jobb. Vaxigrip a neve.

2023. okt. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenyomják gyógyszerrel az immunrendszered, akkor nagy valószínűséggel nem fog megfelelő immunválasz se kialakulni. Van autoimmun beteg a családban, neki sem lett immunválasza, vagyis tök feleslegesen oltatta magát (csak ő Covidra, mert a kórházban kötelezték rá, mert heti többször jár kezelésre). Esetleg ha korábban voltál már oltva, akkor talán lehet hatékony emlékeztető, de ez se biztos, mert nem ugyanazokra az influenza törzsekre oltanak minden évben. Mindenképpen a kezelőorvosaiddal kell ezt megbeszélni, nem a gyakorin.
2023. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!