Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ez Norovírus/ Rotavírus lehet?

Ez Norovírus/ Rotavírus lehet?

Figyelt kérdés

4 napja kezdődött hogy híg székletem van hasfájással, emiatt 3-4 óránként kénytelen vagyok székletet üríteni.


Az első napon hőemelkedésem és gyengeségérzetem volt, de a második napon lement a hőemelkedésem, de ekkor kezdődött el az el nem múló hasfájásom lágy széklettel és sok sok szellentéssel.


Ételmérgezés nem lehet, az elmúlt 2 hónapja diétázom és minden nap ugyan azokat az ételeket eszem.



2023. nov. 2. 20:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Esetleg az Astrovírus is hasonló tüneteket okoz. Tudom, egyszerűbb lenne orvoshoz menni, de csak hétfőre adtak időpontot.
2023. nov. 2. 20:58
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Norovírus, Astrovírus néhány nap alatt gyógyul. Lehet Campylobacter vagy ritka E.coli (O157, O111) törzs akár, Salmonella vagy más baktérium is, nem csak vírus!

Ha minden nap ugyanazokat az ételeket eszed, (és ez nem elég változatos), akkor a normál baktériumflórád akár károsodhatott is. Probiotikummal rendberakhatod.

Attól is függ, hol fáj a hasad, a vakbélgyulladás is járhat hasmenéssel, és erős jobboldali alhasi fájdalommal.

2023. nov. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Mi lett neked végül? Nagyon hasonlóan vagyok én is jelenleg, vizes/nyákos széklet ürül, első nap 2 óránként mentem kb, tegnap és mára kevesebb, de még tart. Csak enyhe hőemelkedés (37,3) és fejfájás van mellé.

febr. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem Néhány nap után elmúlt. A háziorvosom széntablettát javasolt, azt vény nélkül meg tudod venni bármelyik patikában. Az sokat segített nekem
febr. 20. 18:34
 5/5 anonim ***** válasza:

Azta akkor neked ezek szerint több mint négy napig ment a hasmenéses buli, nem semmi.

Remélem már javulok majd én is, lehet megpróbálom majd a széntabit én is. (:

febr. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!