Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért csak szívgyógyszernek...

Miért csak szívgyógyszernek lehet szedni egyes gyógyszereket, ha u.az a hatóanyaga, mint az Aspirinnek, amit megfázásra/fájdalomra ajánlanak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Az Aspirin hatóanyagával vannak pár száz Ft-os gyógyszerek, de valamiért csak szívgyógyszernek árulják őket. De ha többet beveszek belőle, ugyanannyi és u.az a hatóanyag lesz benne, mint egy Aspirin plus c-ben, csak C vitamin nélkül. Csak az Aspirin plusz C 3500 Ft, ezek a kisebb hatóanyagú 'szívgyógyszerek' meg a net szerint 300-500 Ft-ok. Csak ugye be kéne venni belőle 2-3 darabot egyszerre. De úgy is sokkal olcsóbb lenne. Miért nem lehet akkor megfázásra azt szedni Aspirin plusz C helyett?

2023. nov. 3. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
175ft/ tabl és 38 ft/ tabl az áruk, és az elsőben ötször annyi aszpirin van. Nem látom azt az ár arányt amit leírtál.
2023. nov. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Aspirin plusz c-ben van 10 db 3500-ért, az tíz napra elég. Olcsóbbakban van 30 tabletta 100 mg. Ha egy alkalommal beveszek 2-3 db-ot és 1x vagy kétszer kell egy nap, akkor is sokkal olcsóbban jön ki, mert tized annyi az ára a doboznak. Vehetsz két csomagot is, ha valamiért nem lenne elég ennyi, de nekem elég lenne egy csomag szerintem. Két csomag is 600-1000 Ft lenne csak, nem 3500-3900. Lehet csak nekem tűnik úgy, mintha sokkal olcsóbb lenne.
2023. nov. 3. 17:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Teljes áron?
2023. nov. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A sima aszpirin 1 tabletta 500 mg.

Az aszpirin protect 1 tabletta 100 mg ha jól tudom.

Utóbbi akkor ugye 30 db os. Tehát 6 db tablettának felel meg a fenti aszpirinnal.

Lehet hogy olcsóbb ezen már én is gondolkodtam.

Sose értettem a lényegét én sem.

Ha megfázásra veszek be aszpirint akkor lényegében túladagolom a szívgyógyszeremet?

2023. nov. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!