Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A mononukleózis betegség...

A mononukleózis betegség átmehet rajtam úgy, hogy teljesen tünetmentes vagyok végig?

Figyelt kérdés
nem arra gondolok, hogy már egyszer elkaptam és már többé nem esem vissza.
2010. okt. 20. 09:42
 1/5 anonim ***** válasza:

nem hinném

Elsősorban napokon keresztül magas lázzal jár amit nem lehet levinni.

Izzadsz közben, mint a ló, gyenge vagy.

A nyaki nyirokcsomók mandarin nagyságúra is nőhetnek.

És a lágyéki részen is érzékenyek lesznek.


nekem 2006ban volt

egy hónapig nem mehettem utcára a vérvételen kívül

2010. okt. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. Úgy viselkedik a vírusa, hogy valakit megbetegít (de azt nagyon durván) valakinél pedig nem okoz semmilyen tünetet. De attól még hordozni fogja és másokat is megbetegít vele. Rokonom mononukleózisos, tavaly ősszel nagyon megbetegetedett, kórzázban is kezelték, hónapokba telt míg felépült, de ha nem szedi rendesen a vitaminjait meg a májerősítőjét, mai napig rosszabbul lesz rögtön. Örökké benne lesz a vírus és ha nem figyel, újra beteg lesz. Nagyon szar dolog. Ezért nem szabad fűvel-fával smárolni, úgy terjed.
2010. okt. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%
Meg akkor más evőeszközét meg poharát se használd véletlen se sehol, ugyanis kamu, hogy csak csókkal terjed, elég egy rosszul elmosott villa a menzán is akár. De az emberek igen nagy százaláka még valamikor ovi elején túlesik rajta tünetmentesen, szóval nem lehetetlen, hogy tünetmentes vagy, sőt felnőttkorban is van erre példa.
2010. okt. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Rosszul elmosott villától pont nem lehet elkapni, mivel már a betegség leírásában is szerepel, hogy kimondottan INTENZÍV nyálcsere útján terjed, ezért is hívják csókbetegségnek. Ezért írtam, hogy nem kell felelőtlenül össze-vissza smárolni a diszkóban, így a fertőzésre is kisebb az esély mintha mondjuk komoly kapcsolatban él valaki. Több mononukleózisost is ismerek mind csók után kapta el.
2010. okt. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem csak csók útján terjed! Nekem 15 éves koromban volt, három hónapig feküdnöm kellett vele, és akkoriban még nem is volt fiúm. Viszont megelőzte egy heveny torokgyulladás, amit nem kezeltettem ki rendesen.
2012. jan. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!