Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Egy szezon alatt az emberek...

Egy szezon alatt az emberek kb hány százaléka lesz influenzás?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert nem tudom, érdemes-e ellene oltatni.

Eléggé csesztetve van és lesz is az immunrendszerem gyógyszerek által, így könnyebben fertőződök és leszek elég szarul...


nov. 15. 21:04
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
Kb 5% oltatni soha nem érdemes! Az oltás miatt leszel influenzás
nov. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Gyors keresés után egy példa: 2019-ben 389 ezer influenzás, ill. Influenza szerű tünetekkel kezelt ember volt.
nov. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Akkor érdemes, ha sokat vagy emberek között (pl. bolti eladó, pénztáros, BKV ellenőr), és/vagy érzékeny vagy a fertőzésekre.
nov. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Vagy ha veszélyeztetett vagy. Idős, súlyos krónikus beteg, stb.
nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Vagy ha simán megér neked egy előre tervezett napon egy kis levertséget, karfájást, hogy nem random időpontban leszel esetleg beteg. Az oltás napját te választod, a betegségét nem. Viszont a betegséget lehet, hogy el se kapod. Ezt kell mérlegelni.


Abból ne indulj ki, hányan kapták el hivatalosan, egy csomóan nem mennek orvoshoz (nálunk se kell táppénz papír, csak szólunk a főnöknek hogy home office lesz félgőzzel és ugyanúgy fizetnek).

nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Komoly lepontozási hullám söpört végig itt is, úgy látom.
nov. 15. 22:19
 7/7 anonim ***** válasza:
96%
Én írtam a #2-es választ. Na hogy azt miért pontozták le, azt nem tudom. Sokallják vagy keveslik? Ez egy hivatalos info az ÁNTSZ és a KSH oldalairól. Gondolom aki lepontozta, az a mindenegybenblog-ról tud pontosabb adatokat, legyen szíves megosztani xD
nov. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!