Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van okom aggodalomra? (HIV vírus)

Van okom aggodalomra? (HIV vírus)

Figyelt kérdés

Fogorvos aszisztenskènt dolgozom. Kb 4 éve megszúrtam az ujjam egy használt gyökékezelésre való tűvel fertőtlenítés közbe. Gyorsan megnyomtam az ujjam, hogy kijöjjön egy kis vér, fertőtlenítettem, akkor nem paráztam rá. Viszont pár napja láttam egy videót a HIV vírussal kapcsolatba és megijedtem, hogy ha az adott páciens esetleg fertőzött volt, nem-e kaptam el tőle. Lehetséges így elkapni a HIV vírust?

Tudom, hülye a kérdés, de nem hagy nyugton.



nov. 30. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Esély van ,kevés. Ha hiv-es volt akkor is csak akkor fertőz ,ha nem kezelt tudtommal.De a teszt ingyenes tudtommal.
nov. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Esély lehet rá, de manapság a hiv pozitívak jól karban vannak tartva és nem fertoznek, ha szedik a gyógyszereiket. Én is eu-s vagyok 1-2 alkalommal belefutottam hiv pozitívba, de igazából a 10 évem alatt semmi bajom nem volt a náthán és egyszer a covidon kívül.
nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Saját nyugalmamért szerintem megcsináltatom a tesztet. Bár józan ésszel belegondolva nagyon kicsi az esély.

Nálunk kitöltenek a páciensek kérdőívet a betegségeikkel kapcsolatba, eddig egyetlen egy HIV pozitív ember volt. De mi van ha volt olyan is aki eltitkolta vagy nem is tud róla.

nov. 30. 20:00
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Anno gyakorlaton még belgyógyászaton kb. 5x szúrtam meg így az ujjam az infúziós tűvel, amit a betegből vettem ki, ott bénáztam, pedig aztán voltak ott mindenféle emberek, na ők az a kategória voltak, hogy nem foglalkoztak ilyenekkel, sőt volt akiről ott derült ki, hogy HIV fertőzött. Tesztem negatív lett még Hepa B-re is.
dec. 1. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szlovákiában meg egyre kevesebb van.Nálatok nincs óvszer?Vagy mi?
dec. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Bocsánat,nem ide akartam ezt írni.Elnéztem a kérdést.
dec. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!