Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hónapok óta enyhén fáj a...

Hónapok óta enyhén fáj a derekam a keresztcsont és a gerinc találkozása környékén. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Október elején jelentkezett először a fájdalom. Azóta megjártam egy ortopéd orvost (LMC Zalaegerszeg) aki annyival tudott segíteni, hogy Lumbamedet javasolt amit hordok is 3 hete már illetve diagnosztizált egy 12°-os gerincferdülést. Ha hordom a derékövet akkor a fájdalom enyhül, de nem múlik el teljesen és 4-6 óra állás után eléggé kellemetlen.


A fájdalom ha nagyon megerőltetem magam akkor csípőre kisugárzik és ritkán farizomra és ágyékra is de itt is csak enyhe fájdalmat tapasztalok.

A derékfájás ülésre megszűnik, de ha sokat ülök akkor szép lassan előjön egy alig észrevehető fájdalom formájában. Sétálás közben teljesen megszűnik, de ha 10+km a táv akkor már érezni szoktam. A legrosszabb amikor állok akkor pár perc alatt előjön.


Nem tudom hogy lehet e köze hozzá de sokat ropognak a csontjaim a gerincem is ha mély levegőt veszek illetve ha lábemelést csinálok vagy csak felhúzom a bal lábam akkor a combtőnél roppan egyet amit tapintásra érezni is szoktam.

Az orvos tanácsára manuál terápiára megyek december 19-én újra ortopéd orvoshoz csak januárban tudok menni, de félek hogy már sose szabadulok meg ettől a fájdalomtól és csak rosszabb lesz.


Sokszor szoktam hétvégéken október előtt túrázni akár 30-50km hosszan is egy nap alatt. Nehéz fizikai munkát is szoktam otthon végezni (favágás, betonozás, ásás és téglahordás). Október elején volt betonozás aminek talán lehet köze ehhez az egészhez.


Köszönöm ha válaszolsz!

24/F Zalaegerszeg



dec. 9. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyógytorna és manuálterápia tipikusan nem egy-egy alkalmat jelent, hanem rendszeresen kell járni, otthoni gyakorlatokat végezni stb. Sajnos ez egy állandó állapot, nem fog "meggyógyulni", kezelni kell majd egész életedben, szinten tartani, odafigyelni magadra stb. Fontos a hát/vázizmok erősítése, hogy ellensúlyozza a ferde gerincet, ehhez gyógytornát nem javasolt az orvos? Nehéz fizikai munka szinte biztos nem használ, és bár a mozgás (az úszás pl. nagyon ajánlott) igen, de egy 30 km-es túra valószínűleg túl sok ebben az állapotban, ezt majd fokozatosan kell visszavezetned az életedbe, de ezt mondjuk megbeszélhetted volna a dokival, hogy mit nagyon ajánlott/nem ajánlott csinálni.


gerincgyogyitas.hu oldalt ajánlom, sok hasznos cikk, videó stb. található itt

dec. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az elso irja.

Kitarto gyogytorna es manualterapia minimum 2 honapig. Meg kell erosodnie a korulvevo izmoknak es az nem ket perc. Turelem es kell a belefektetett munka.

dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezt az enyhe derékfájdalmat is a gerincferdülés okozhatja?

Nem konkrétan a gerincferdülés az ami zavar hanem ez a fájdalom ami október elején hirtelen kezdődött egyik hétről a másikra.

dec. 9. 14:08
 4/4 anonim ***** válasza:
A gerinc a testünk váza, és a ferde gerinced nem tudja megfelelően tartani a tested súlyát, ezért fokozatosan és egyenetlenül más csontok, ízületek, izmok veszik át a szerepét, "elcsúszik" az egész testtartásod, egyenlőtlen terhelés éri a derekad, keresztcsontod, ezért fáj. A gerincferdülés ilyen módon okoz problémát, igen.
dec. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!