Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A szájon át vett hideg levegőt...

A szájon át vett hideg levegőtől megfáztam. Kevés köhögés, hőem, stb. mellett megjelent a nehézlégzés, ami a kinti hidegre jelentkezik. Tapasztaltatok hasonlót mostanában? Nektek mi vált be, meddig tartott? Antibiot és inhalálást írtak fel.

Figyelt kérdés
dec. 20. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Hideg levegőtől nem lehet megfázni. Ez vírusfertőzés.


Pihenni kell és türelmesnek lenni.

dec. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Hihihi...21. században még van,aki ezt elhiszi...Jézusom.



A vírusokat és a baktériumokat meg heccből találták fel,ugye?


Segítek: covidos vagy. Mint az ország 3/4-e jelenleg. Én is.

Ha már fulladsz,ráment a tüdődre. Az nem jó.

Kell majd röntgen és légzésfunkció vizsgálat. Meg asztmapipa.

Átmentem ezen 2021-ben...

dec. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ez hipohondria
dec. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem tüdőgyulladás mellett ugyanezek a tüneteim, úgyhogy ne bagatellizáld el.

Már gyógyultnak vagyok nyilvánítva, de kint azonnal befulladok. A maszk most is jó szolgálatot tesz - megszűri és felmelegíti a levegőt. Én anélkül ki se tudok menni az utcára.

dec. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Korábban egy tesztet nem csináltam, most kipróbáltam egy nyálast, ami negatív lett. Voltam dokinál, ő írt antibiot, stb. Azért kimenni pecázni akár mínuszban, naponta, biciklivel és szájon át venni a levegőt az allergia miatt, nem éppen jótékony. A megfázást arra értettem, hogy nem voltam betegek között akik szembe köhögtek. Oltva sem vagyok, kovid alatt egyszer nem voltam beteg. És ne nézzen senki hülyének, patikus családból vagyok. Aki pedig normálisan szólt hozzá, annak köszönöm az infókat.
dec. 20. 23:33
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és a vér oxigén szintem minden esetben 97-98%.
dec. 20. 23:35
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

A hideg mindent összehúz, szűkít. A megfázásnál a hidegnek ez a szerepe, összehúzza az ereket így a fehérvérsejtek / akár a falósejek - fagocyták, vagy az ellenanyag termelő fvs-ek / nem jutnak oda kellő számban. Ha van ott kórokozó könnyen tud szaporodni.

Amikor betegek vagyunk, mondjuk van egy kis hörgőgyulladás : akkor a hideg levegőre érzékenyebb a hörgő simaizomzata és összehúzódik, szűkíti a légutakat, légáramlást akadályozza. Gondolom a háziorvosod az antibiotikumot erre írta fel, feltételezi a tüneteid alapján, hogy a légutakban van valamilyen gyulladás.

dec. 21. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%

"ne nézzen senki hülyének, patikus családból vagyok"

. Tekintve, hogy egyes gyógyszertárakban még homeopátiás szereket is forgalmaznak, ez sajnos nem jelent semmit.

dec. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem fulladok, nem fáj a mellkasom, nincs lázam, csak nehezebb venni a levegőt ha kint voltam. Csak megjegyeztem, hogy tettem érte, hogy beteg legyek és nem egy társaságban kaptam el, mint sokan panaszolták anno. Igen tudom, hogy itt szaporodnak el a kórokozók, a lehűlt száraz helyeken. A háziorvos megvizsgált, valami bal oldali dolgot említett. Végül is az érdekelt, hogy meddig tarthat ez, mert szedem napok óta az antibiot és semmi javulás ezen a téren, amúgy viszonylag jól vagyok. Összegezve ez a nehézlégzés nekem új, régen is voltam kint hidegben, régen is voltam beteg sokkal jobban, de ilyet nem tapasztaltam.


A patikában pedig azt árulnak, amire kereslet van.

dec. 21. 09:52
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

9.

Kiflire is lenne kereslet. Hát pedig homeos szarokat ne áruljanak.

dec. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!