Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Negatív HIV teszt esetén ezen...

Negatív HIV teszt esetén ezen érdemes aggódni?

Figyelt kérdés
Szóval 30 nappal az esemény után mentem, negatív lett, azonban 1.00 határérték és nálam 0.10-et mutatott (antigén,antitest 4. generációs teszt). Az normális, hogy valami minimális határérték alatti szám megjelenik egy teljesen negatív ember esetén is, vagy ez már valamit jelez. Azért is kérdem, mert a teszt-panel hivatalos tájékoztatója szerint 42-45 nap ablakperiódus kell a 99,9% bizonyossághoz, bár 30 nap után is már 92-99,9% között mozog és én eddig mindenhonnan ezt a 4 hetet hallottam ezért ebből indultam ki. Itt viszont rá sem kérdeztek, meg nem is tájékoztattak pedig egy jól menő magánlabor...

dec. 27. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Ha negatív akkor mi a szarert kéne aggódni?
dec. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
érdemes
dec. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megnyugodhatsz, ezek a tesztek 3 hét után is (sőt, 2016-ban mondta egy híres infektológus, hogy az antigénes tesztek 2 hét után is) kijelzik.

Az érték amennyiben 1 alatt van, nincs vírus a szervezetedben, ezért is van a határérték, hogy valami számot kell, hogy mutasson negatív leletkor is, pl 0,9 vagy 0,10. Azért ha nem vagy nyugodt, ismételd meg a vizsgálatot, de 1 hónap után már kimutatná.

dec. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Maga a teszt egy színmérés eredményét jelzi. A használt vegyszerek miatt a szín soha nem lesz teljesen átlátszó (vagyis 0). A 0,1 abszolút biztosan azt jelzi, hogy jelenleg se ellenanyag, se vírusantigén nem mutatható ki a szervezetedben.
dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3,4 Köszi.

Nem tudtam pontosan hogy működik, ezért hittem hogy ilyenkor valamennyi antitestet/antigént észlel(het) a teszt -akár fals pozitív eredményt produkálva- csak még határérték alatt mert nem telt le az ajánlott ablakperiódus. De akkor megnyugodtam. Nagy kockázata amúgy sem volt és akut tüneteim sem voltak, csak szűrésre mentem. Az zavart meg, hogy más laboroknál a leleten szimplán negatív szerepelt és nem írtak semmilyen értéket.

dec. 27. 21:14
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló, bocsi de nem szeretek privátban levelezni.


"Az a baj, hogy egy labor nem kérdez, mert feltételezi, ha odamentél, akkor tudod miért tetted. Mint a példa mutatja elvben tudod, de nem annak megfelelően cselekszel. Magad írod az időt ugye, tehát tudakozódtál."


Nyilván tudom miért mentem oda, de nem is azt vártam el, hogy arról tájékoztassanak miért vagyok ott. Nem ez az első HIV szűrésem, évente járok + azon felül amikor szükségesnek gondolom. Voltam már állami intézményben, civileknél, magánlaborban. MINDENHOL tájékoztattak az ablakperiódusról, ugyanígy antigén+antitest vizsgálatot végeztek és következetesen 3-4 hetet mondtak, ezért bennem ez rögzült. Nem orvos vagyok, hogy szabadidőmben a kutatási eredményeket olvasgassam, hogy melyik brandnél pontosan hány nap. A lelet láttán, nyilván utánaolvastam a konkrét tesztpanel tájékoztatójának és ott láttam, hogy a hivatalos oldalán valamivel többet ajánlottak (42-45 napot). Szép és jó, hogy elolvashatom de ha én ad hoc utcáról odamegyek a recepcióra hogy szeretnék egy vizsgálatot akkor alap, hogy megfelelően tájékoztatnak és nem nekem kell elkezdeni olvasgatni a neten, pláne ha már több mint 10.000 forintot perkálok érte és még rohanniuk sem kell mert rajtam kívül senki nem volt ott. És mint mondtam, mindenhol alap volt, hogy szóban is tájékoztatnak EÜ ellátás során, nem csak valahova le van írva... Szóval okkal reklamálok, mert nekem így most "papír" szerint januárban egy ismételt szűrésre kéne mennem -az más kérdés, hogy kb. biztosan felesleges-. Holott ha korrekt módon informálnak akkor azt mondom, hogy "rendben, köszönöm,visszajövök 2 hét múlva", mert nem SOS volt, nem akut tünetekkel mentem. Akkor pedig megúszom eggyel. De semmi baj ezzel, legközelebb megyek a konkurenciához ahol van megfelelő protokoll és ennyi.

dec. 30. 19:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!