Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most akkor melyik lázmérőnek...

Most akkor melyik lázmérőnek higgyek?

Figyelt kérdés
Van digitális lázmérőm amit homlokon és fülben lehet alkalmazni. Az 36,7-et mér, de egyértelműen érzem, hogy van hőemelkedésem. Meg van a klasszikus, ami nem digitális,hanem le kell mérés után rázni és hónaljban lehet vele mérni, az 37-et mutatott az előbb. Akkor a 17.000ft-os digitális homlokon mérős kuka? Nyilván a homlokon sosem lesz olyan magas a testhőmérséklet, mint hónaljban. Megfáztam amúgy két napja, a torokfájás elmúlt, a nátha még nem jött ki rendesen (lehet nem is fog). Ötödikén műtétem lesz és arra nagyon jó lenne meggyógyulni, nem akarnám,hogy tovább halogassàk emiatt mondjuk. Vettem be Algopirint, meg torokfertőtlenítőt, bár a torkom már nem fáj, de azért biztos ami biztos. Azt gondolom, ha ez valami vírus lenne, akkor nem csak ilyen épphogy hőemelkedésem lenne és a torokfájás sem múlt volna el fél nap után. Mit tehetek még (erre nem szeretnék antibiotikumot szedni, mert szerintem annyira nem nagy a baj)? Teát sajna nem tudom meginni, sem az ilyen neocitràn féleket.

jan. 28. 00:18
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ha van kérdésed, az orvos válaszol.
jan. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

"Nyilván a homlokon sosem lesz olyan magas a testhőmérséklet, mint hónaljban."


Meg is válaszoltad magadnak a kérdést.

jan. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A digitális nekem mindig kevesebbet mutatott, mint a higanyos, pedig kipróbáltam parallel mérve is.
jan. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ja nekem ez már nem higanyos, talán alkohol vagy mi van ezekben a modern de régebbi fajtájúakban. De amúgy a higanyos volt az igazi az sosem tévedett.

Egyes! Hétvége van, orvos nincs, hőemelkedéssel ami hol van,hol nincs nem megyek se ügyeletre se sehova. Ha nem leszek jobban hétfőig, úgyis orvoshoz megyek.

jan. 28. 01:23
 5/5 anonim ***** válasza:

A hagyományos "higanyos" vagy most már más anyaggal töltött lázmérő a megbízható. 10 percig kell mérni.

A digitálisból is van jó minőségű, de azt szájban vagy végbélben kell használni, hónaljban nem alkalmas mérésre. Nekem sikerült kifognom olyan selejt digitális lázmérőt a DM-ben, ami szájban 35-36 fokokat mért miközben valójában hőemelkedésem volt.

febr. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!