Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Száraz roham szerű köhögésre...

Száraz roham szerű köhögésre mi a legjobb gyógyszer?

Figyelt kérdés
Megfáztam és ilyenkor mindig ez van. Ha már semmi tünetem akkor jön ez a száraz köhögés. Valami olyan gyógyszer lenne jó, ami nyilván nem köptető, mivel nem hurutos a köhögés, nincs ami felszakadjon , hanem olyan, ami megszünteti a száraz köhögést.
jan. 28. 22:12
 1/8 anonim válasza:

A köhögés ellen házilag hatékony lehet a méz fogyasztása. A méz rendelkezik antibakteriális tulajdonságokkal, és az egyik leghíresebb köhögéscsillapító hatóanyagként is ismert, emellett használható torokfájás enyhítésére is. [link]

Néhány éve született USA-beli vizsgálat arra mutat rá, hogy a méz legalább olyan hatásos lehet a száraz köhögés enyhítésében, mint a szintetikus patikaszerek. Ráadásul a méz nemcsak enyhíti a száraz köhögést, hanem abban is segít, hogy pihentetőbb legyen az alvás az ingerköhögéses időszakban.

[link]


Egy új tanulmány szerint a méz hatékonyabb lehet a vény nélkül kapható gyógyszereknél a köhögés és megfázás kezelésében. Kihirdették a brit Oxfordi Egyetem tanulmányának eredményét. A kutatások azt mutatják, hogy a méz a hagyományos, vény nélkül kapható gyógyszereknél hatékonyabban enyhíti a megfázás és az influenzaszerű tüneteket, és biztonságosabb, olcsóbb és könnyebben beszerezhető alternatíva lehet az antibiotikumokkal szemben.


A kutatók arra kérik az orvosokat, hogy fontolják meg a méz ajánlását az antibiotikumok felírása helyett. Az antibiotikumok túlzott használata mellékhatásokhoz és antibiotikumokkal szembeni rezisztenciához vezethet.

A mézet régóta használják népi gyógymódként a köhögés ellen. Azonban nem végeztek célzott kutatást a gyakori betegségek kezelésében való hatékonyságáról.

Az Oxfordi Egyetem kutatói meglévő bizonyítékokat elemeztek arra vonatkozóan, hogy a felső légúti fertőzések tünetei hogyan reagálnak a mézre. A méz hatásosabbnak bizonyult a felső légúti fertőzések tüneteinek enyhítésében, mint a hagyományos kezelés.


Forrás: A méz hatékonyabb lehet a vény nélkül kapható gyógyszereknél a köhögés és megfázás kezelésében, a CNN News brit tanulmánya

[link]

jan. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Libexin.
jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyes. Nekem nem hat a méz, sosem hatott.
jan. 28. 23:17
 4/8 A kérdező kommentje:
Kettes, ennek utána nézek.
jan. 28. 23:17
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nekem sem hat a mez, én Libexint szedek ha száraz köhögés em van és az nekem jó rá mindig!
jan. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi ötös. Remélem nekem is fog hatni. Még nem hallottam róla.
jan. 29. 00:23
 7/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen és mielőbbi gyógyulást kívánok!

Remélem neked is fog segíteni!

jan. 29. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🙂!!
jan. 29. 00:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!