Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen hatással lehet rám a...

Milyen hatással lehet rám a lejárt antibiotikum?

Figyelt kérdés
Nagyjabol 1 eve jart le, konkretan az aksolin 875 mg/125 mg. Még anno a fogamra kaptam fertozes ellen, de a felet se hasznaltam el. Nem lesz hatása már ennyi ido utan? Vagy esetleg bajokhoz vezethet?

febr. 22. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
37%
Vedd be nyugodtan. Mi is kíváncsiak vagyunk, hogy mi lesz veled.
febr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%
Antibiotikumot nem mernék így bevenni. A többi gyógyszer az más, ott max hatástalan és szenvedsz tovább, de az anti káros is lehet elvileg.
febr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%
Antibiotikumot ne szedjel csak ha doki mondja! Lehet, hogy vírus arra nem hat semmit az antibiotikum. Egy kúra van egy dobozban és azt végig kell szedni, ha 14 darab van benne, akkor 14-et kell beszedni különben nem hat, a fogadnál is végig kellett volna szedni.
febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A hatóanyag lebomlik, egyes gyógyszereknél kémiai átalakulás megy végbe, ami felerősíti a mellékhatásokat, de régóta lejárt gyógyszernél mérgezés is lehet.

Még egy pár hónapja lejárt aszpirintől max fáj a gyomrod kicsit, de egy hónapja lejárt antibiotikummal max annyit érsz el, hogy kialakul a a.b. rezisztencia, mivel pont ami használ, az bomlik le.

Döntsd el, hogy pár ezer forintért (ami menne a kukába) megéri e.

febr. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*egy éve
febr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Pl. egyáltalán ne szedj csak úgy antibiotikumot. Lehet, hogy nincs is rá szükséged. Csak akkor szedj és azt, amit az orvos mond. Te miből gondolod, hogy indokolt? Oké írod, hogy fertőzés. De ha vírusos? És egyáltalán jó lenne-e a korábbi a gyógyszer a mostani problémádra?
febr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyik rokonom nagyon sokszor csinált már ilyet, nem lett semmi baja. Ő olyat is be szokott szedni, ami nem is neki volt felírva, meg lejártat is simán. Persze ez nem normális attól még, csak leírtam, hogy eddig neki nem volt baja tőlük. De szerintem már szüleim is csináltak ilyet.
febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nem lett bajom tőle , valami 2 éve volt lejárva es túl sokat is vettem de nem ajánlom azért senninej
febr. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7: „...nem lett semmi baja”


Ha kialakul nála az antibiotikum-rezisztencia, azt már csak akkor fogja észrevenni, ha kb. haldoklik, mert nem hat az antibiotikum.

márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!