Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Haza merjek így menni meglátog...

Haza merjek így menni meglátogatni anyukámat, vagy inkább ne?

Figyelt kérdés

Anyukám tüdőrákos, már a harmadik kemón van túl. Külön élek, hétvégente szoktam meglátogatni.

Én tanár vagyok, általános iskolában. Most elkezdett terjedni a lepkehimlő a suliban, az osztályban, ahol tanítok, több gyerek is lepkehimlős. Alapjáraton olvastam, hogy felnőttekre nem veszélyes, viszont most Anyukám immunrendszere körülbelül egyenlő a nullával, elég könnyen fázik meg, betegszik le sajnos, és félek, hogy esetleg hazaviszek valamit. Múltkor a kórházi idő alatt kapott el valamit.


Én inkább afelé hajazok, hogy nem megyek ezen a hétvégén, ne kockáztassunk, viszont tudom, hogy én vagyok a mindene és sokszor én adok neki erőt, hogy láthat engem.


Ti mit tennétek? Ne haragudjatok, alapból labilis vagyok lelkileg ebben az időszakban, és sokszor nem tudok már racionális döntéseket sem hozni, mert eléggé ki vagyok.


márc. 9. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mennék.
márc. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mennék, amíg lehet...

Viselj(etek) maszkot, alapos kezmosas.

márc. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ő döntsön.
márc. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mennék, maszkban , mindenre vigyázva ha félek. Anélkül, ha neki az a fontosabb.

Eü dolgozóként covid elején próbáltam így vigyázni a nagyon idős édesapámra, de nagyon nem szerette.

Úgyhogy hagytam a fenébe. Annyi volt a változás, hogy öleltem, a hátát simiztem, de arcra puszi nem volt ( mindig)

márc. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A felnőttek nagy többsége gyerekkorában elkapta a lepkehimlőt. Ezt csak egyszer lehet elkapni. Mindenképp mennék, a biztonság kedvéért maszkban. A lelki támogatás meghatározó, ne érezze anyukád, hogy fontos neked!
márc. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!