Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » SOS egy szürke kullancs volt...

SOS egy szürke kullancs volt az ágyban, mi a teendő?

Figyelt kérdés

Az eső miatt pár napja nem voltam lent sétálni a kutyámmal, én is kb munkából haza jöttem a belvárosban.

Ma este lefekvéskor egy jól megszivott kullancsot találtam az ágyban. Elképzelésem nincs honnan és melyikünkből jött ki, de eszméletlenül beparáztam.

Amit tudok hogy nagyon durva migrénes fejfájásom volt a napokban, a kutyámnak jelenleg semmi baja. Őt holnap anyukám elviszi az orvoshoz, én viszont legközelebb kedden tudok lemenni. Hogy történhetett ez meg, melyikünkből jött ki, mi lehet a következménye?

Ez a kullancs dolog életem egyik legnagyobb félelme, borzalmas panikrohamot kaptam tőle…


márc. 13. 23:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Nézd át a kutyádat és magadat is, hogy nincs e kullancs bennetek.

Aztán alaposan fertőtleníts, takaríts ki.


Migrénes fejfájás nem feltétlenül attól volt, inkább az időjárás. Ha a kullancs csípés tüneteket okoz, azok általában nem enyhülnek hanem rosszabbodnak és a lyme kór pont olyan, hogy nagyon gyors állapotromlást tud okozni.

márc. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Átnéztem magamat, nem mutat arra jel, hogy bennem lett volna, a fejemben kizárt a fesulkodes közben kijött volna(?)

A kutyámat atfesultem egyenlőre úgy néz ki nincs benne több, de mindenképpen megy allatorvoshoz.

Felhívtam az állatorvosi ügyeletet is, ok is azt mondtak hogy valószínű a kutyusban volt, de egyszerűen simogattam, játszottunk és nem tudom elképzelni hogy nem tűnt fel nekem.

Az lehet hogy már akar egy hete benne volt?

márc. 13. 23:31
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 Nagyon meg tudnak bújni ezek a kis gyilkos lények. Nagyon nehéz sima játszás közben észrevenni ha elbújik a dúsabb szőrzetbe.


Bár állatgyógyászathoz nem értek de szerintem ha egy kutyusban 1 héten át benne van a kullancs, az már minimum tüneteket produkál.


Állatorvos majd ad kullancsirtót, illetve ha van rá lehetőség olyat kérj ami már szívféreg elleni is egyben. (Ja és minimum 20 ezer forint legyen nálad mert én múltkor pórul jártam, azt hittem kijön egy 10-esből aztán koppantam :D )

márc. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Simán átmehetett rád a kutyáról.
márc. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom, de aztán rá tényleg nem sajnálom a nem létező pénzemet.

Fura ez az egész sosem láttam még ilyet… csak abban akarok biztos lenni hogy nem lesz semmi baj:/

márc. 13. 23:46
 6/8 A kérdező kommentje:

Atmehetett igen, de nem találom a nyomát egy gyanús viszkető pont van a hátamon lefotoztam és kedden megmutatom a haziorvosnak.

De teljes kétségbe vagyok esve gyakorló hipochonderkent…

márc. 13. 23:48
 7/8 anonim ***** válasza:
A te véredet nem feltétlen szívta,lehet csak a ruháddal átvitted az ágyra.
márc. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kutyának kint a helye. Pl ezért.
márc. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!