Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megtámadta a kutyámat egy...

Megtámadta a kutyámat egy másik kutya, megpróbáltam őket szétválasztani, így én is kaptam két apró sebet, mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Már tudom, hogy ilyenkor hagyni kell a kutyákat, hadd intézzék el egymás között, de olyan kicsi a kutyám, védtelen, a másik pedig egy nagy németjuhász, és meg akartam védeni az enyémet. Mit kell tennem a saját, illetve a kutyám vonatkozásában? Az én kutyám oltva volt, vsz a másik is, de azt nem tudom, melyiktől származik a sérülésem. A kutyámnak a füle tövénél van egy vérző sérülése.

Köszi


2010. nov. 20. 16:08
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon bátran cselekedtél. Ilyenkor nem kell a kutyákra hagyni a dolgot. Rendes gazdi vagy, amiért megvédted a tiéd. Ez erősíti a falkaszellemet és a kutyád szemében is dominánsabb leszel. Én biztos megöltem volna a németjuhászt.

A helyedben felkeresnék egy orvost és egy állatorvost is.

2010. nov. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kell mindig hagyni, mert az elintézés egymás közt néha az egyik kutya életébe kerül. kutyáddal menj el állatorvoshoz, hátha van olyan sérülése, amit el kell látnia, és tőle kérj jogi tanácsot is, szerintem azt tudnia kell.
2010. nov. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
azt mindenkép derísd ki, hogy a másik kutya oltva van-e, ha nem, veszettség elleni oltás kellhet, de a doki tudja majd
2010. nov. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2010. nov. 20. 16:27
 5/7 A kérdező kommentje:

Mielőtt azért teljesen elolvadtok, hogy milyen bátor és jó gazdi vagyok, bevallom, hogy a kutyut aztán mégsem én mentettem meg, mert nem bírtam a németjuhásszal. Egy fiatal házaspár jött kocsival, ők álltak meg és a srác hősiesen jobb belátásra bírta a harcias ebet... (a szándék azonban részemről is megvolt).

A kutyusom jól van, az én kezem még fáj, ma megyek le a kutya gazdájához, hogy nem ártana megjavítani a kerítést...

2010. nov. 21. 11:36
 6/7 anonim ***** válasza:
Már egészen kicsi seben át is terjedhet a veszettség, de mindenféleképp menj el orvoshoz, mert simán mondhatja a gazdi, hogy be van oltva, de mi van, ha mégsem?
2010. dec. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2010. dec. 9. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!