Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hatásal van a lelki állapot a...

Hatásal van a lelki állapot a betegségek kialakulásába? :/

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 14:52
 1/4 Charon válasza:
Igen. Pl az elfolytott düh rákot okoz.
2010. nov. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen, ezt már rég bebizonyították
2010. nov. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is azt hiszem, sok szempontból a hangulat/érzések tehát lelkiállapot kihat az immunrendszer működésére pozitív és negatív értelemben egyaránt, azaz befolyásol.


De 15 éve egy egyetemi gyakorlaton azt mondta nekünk egy onkológián dolgozó pszichológusnő, hogy nem szívesen vesz műhelymunka témát arról, hogy a pozitív hozzáállás javítaná a túlélést, mert személyes tapasztalata sajnos nem ezt támasztja alá. Könnyebb elviselni a szenvedést, az esetleges halál eljövetelét pozitív életszemlélettel, de rengeteg pozitív hozzáállásút látott meghalni és negatívat túlélni... gyerekek esetén pedig végképp összeomlik ez az elképzelés.

Mindazokáltal a pozitív lelkiállapot azért boldogabbá teszi az életet, akármeddig is tart... bár néha úgy érzem, egyeseket pont a kesergés és az önsajnálat éltet.

2010. dec. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon szorosan arányos.

Megírom a velem megesett példát.



Gyurcsányék alatt kegyetlenül és fájdalmasan szenvedtünk.

Ezt sokan (túl sokan is) saját életünkből ismerjük. Nagyon sok emberről tudok akit infarktus vitt el és különböző stresszel összefüggésbe hozható betegségek.

Ez mind az immunrendszert gyengíti és az ember egészségét felőrli.


Jómagam is ebbe rokkantam bele, pedig előtte jóformán nem ismerem az orvost, legfeljebb egy egy nátha influenza egy két évente ha elkapott.


Na de a történetem röviden:

Jómagam 2006-ban veszítettem el a fizetésem harmadát azonos munkakörben és azonos helyen dolgoztam még 2 évig de nyomorúságos fizetésért kizsákmányolva, amíg kibírtam.


Ez azért volt így mert felsőbb kormány utasításra ki kellett szervezni az embereket alvállalkozások alvállalkozásaiba így nekünk jóval kevesebb fizetés jutott egy órára mint korábban.


A munkaidőm besűrüsödött de a lecsökkent összegü és értékü fizetésért, kötelező szabadságért mindíg vitázni kellett az alvállalkozóval és a végén 2008-ban ebbe bele rokkantam. Rengeteg súlyos betegségem keletkezett, összeroppantam. Cukros lettem, szívproblémáim keletkeztek és a terhelhetőségem és tolerancia szintem lecsökkent, stb. Most 27.000,-Ft szoc. járadékból nyomorgom. A 80 éves édesanyám tart el aki rokkantnyugdíjas.


Ezt nem hiszem, hogy csak én éltem így meg. Tömegek veszítették el a munkájukat lakásukat egészségüket és mindenüket abban az időszakban.


Ilyen hatása volt rám hogy stresszben, létbizonytalanságban kellett megélni néhány évet!



Biztosan ez is egyéni ellenálló képességen is múlik, mint az, hogy minden dohányos nem lesz tüdőrákos.

2010. dec. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!