Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan érezhetném újra az ízeket?

Hogyan érezhetném újra az ízeket?

Figyelt kérdés
Meg vagyok fázva, és már több napja nem érzem az ízeket. Ez zavar a legjobban, mert így enni sem tudok, mert olyan mintha papírt rágcsálnék. A köhögés meg az orrfolyás kezd elmúlni (nem mintha ezek zavarnának a legjobban), de még mindig nem érzem csak az alapízeket. Nincs valami jó házi/gyógyszeres megoldás, ami kifejezetten jó lenne erre? A hétvégén éttermes összejövetel lesz, nem szeretnék így menni... Köszönöm
2011. jan. 20. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ízlelében fontos zserep jut az illatoknak, ha meg vagy fázva az illatokat se érzed rendesen.


Kezdj inhalálni kamilla teával, ha kitisztul az orrod, jobbanérzed az ízeket is!

2011. jan. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is ez a problémám, ma már semmit, de tényeg semmit nem érzek..:( Bocsi, hogy írtam, csak, hogy megtaláljam a kérdést.
2011. jan. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos amíg nem tisztul ki az orrod addig nem fogod rendesen érezni az ízeket. Igaza van az első válaszolónak, abba, hogy a szagláson múlik az ízlelés is. Az ételek illata alapján dől el a tényleges íz. A nyelven lévő ízlelőbimbók, csak a 4 alap ízt érzik.

Szóval próbálj inhalálni, vagy szerezz be valami orrcseppet.

2011. jan. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

17:23-as vagyok

Használok orrcsppet, már 2 napja, mégsem nagyon érzek..Szóval kérdező, nem biztos, hogy bevállik, de talán jobb egy nagyon picit.

2011. jan. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!